2007. gada 3. maijs

«Mājokļa jautājums» atjauno točku

402.jpg

Attēlā: ģenerālsponsors «Aizkraukles Banka», atbalsta arhitektūras un celtniecības centrs «Reaton»

PATIESI! izklaides nodaļas korespondentam izdevās pabūt kārtējās «Mājokļa jautājuma» pārraides uzņemšanā. Tā kā raidījuma vajadzībām tiek meklēti pēc iespējas dažādāki cilvēki un dzīvesvietas, šoreiz par galvenajiem varoņiem kļuva civillaulībā dzīvojošie Natālija A. (68) un Anatolijs B. (18). Abi dzīvokļa iemītnieki istabas pārbūves laikā mitinājās pirmstiesas izmeklēšanas izolatorā.

Viņu dzīvoklīša vienīgā istabiņa kāda Lubānas ielas nama pirmajā stāvā ir daudzfunkcionāla telpa: tā kalpo reizē par pritonu un točku. Dizainera ideja bija saglabāt istabas interjera un pielietojuma daudzšķautņainību, ļaujot telpu pilnībā transformēt atbilstoši iemītnieku vēlmēm attiecīgajā mirklī. Vecais logs, kam izsistā stikla vietā bija pienaglots finiera gabals, tika nomainīts pret mūsdienīgu, triecienizturīgu un no ārpuses necaurspīdīgu stiklu. Ņemot vērā mītnes specifiku, logam priekšā tika uzmontētas restes, bet apakšējā daļā iebūvētas nelielas tērauda durtiņas, kas ļaus būtiski samazināt siltuma zudumus, tirgojoties gada aukstajā periodā.

Gan Natālija, gan Anatolijs par savu mīļāko krāsu bija nosaukuši debeszilo, tāpēc sienas tika nokrāsotas ar brūnu grīdas krāsu. Lai neiznīcinātu īpašo noskaņu, sienu reljefa īpatnības tika saglabātas neskartas. Prasmīgie «Mājokļa jautājuma» meistari noklāja grīdu ar izturīgām flīzēm, kuru īpašā, elastīgā plastmasas virskārta pasargās krītošās pudeles no saplīšanas. Grīda tika izveidota apsildāma, izņemot vienu stūri, kur tika iebūvēta slēptuve krutkas uzglabāšanai. Tas pilnībā atbilst dzīvokļa iemītnieku askētiskajam ieradumam — nokrist un aizmigt, kur pagadās. Apgaismojumam tika izvēlētas «mūžīgās» spuldzes, kas aiz režģa tika uz visiem laikiem iebūvētas griestos, lai Natālijai un Anatolijam nerastos kārdinājums tās izskrūvēt un pārdot. Spuldzes iedegas pašas, kad ārā kļūst tumšs, bet izslēdzas, ja istabā neviens vairs nekustas. Bezmaksas elektrību apsildei un apgaismojumam nodrošinās pieslēgums, ko izveidoja pieaicinātais eksperts, bijušais «Latvenergo» darbinieks.

Tā kā istabas iemītnieki līdz šim gulēja uz lupatu kaudzēm, jo mēbeļu viņiem vairs nebija, dizainers nolēma respektēt saimnieku dzīvesveidu, un vienkārši kaktā nokrāva kaudzi ar uguns un ūdens izturīgiem stiklšķiedras matračiem. Zinot Natālijas un Anatolija viesmīlību, tika sagādāti vairāki desmiti šādu matraču. Lai telpa būtu viegli kopjama, stūrī tika ierīkots krāns ar šļūteni, kā arī notece, kurā, pateicoties grīdas slīpumam, satek visi izlijušie šķidrumi. Pateicoties īpaši jaudīgajai smalcināšanas sistēmai, šajā notecē iespējams mest iekšā arī visdažādākos sadzīves atkritumus.

Nu atliek tikai gaidīt saimnieku atgriešanos mājās no apcietinājuma, lai varētu nofilmēt radījuma noslēdzošo daļu. PATIESI! korespondents cer, ka pārveidotais mājoklis sniegs tā iemītniekiem daudz pozitīvu emociju. ▼

11 komentāri

 1. enterfeiss teica:

  “daudzšķautņainība” ir diezgan grūti izrunājams vārds!

 2. kafija teica:

  forši

 3. Stereoīds teica:

  Drīz vien pa mājām sāks sirot Baibai Zvaigznītei līdzīgas personas, piedāvās piedalīšanos šovā un aizsūtīs saimniekus padzīvot kādā citā vietā, lai pa to laiku izzagtu un izdemolētu visu māju.

 4. P. teica:

  Spiegšana ir noziegums!
  Irānas amatpersonas ir arestējušas bijušo valsts sarunvedi kodolprogrammu jautājumos Hoseinu Musavianu, kurš bija uzticams sabiedrotais prezidenta Mahmuda Ahmadinedžada priekštecim un galvenajam sāncensim, raksta aģentūra AP. Visticamāk, aizturētajam tiks izvirzītas apsūdzības spiegšanā.

  http://www.delfi.lv/news/world/other/article.php?id=17720236

 5. UL teica:

  Sen nebiju tik līksmi un plati smaidījis, kā lasot šo :)

 6. -nitro teica:

  labs! :)

 7. smecernieks teica:

  ”radījuma noslēdzošo daļu”
  Vai vārda ”radījuma” vietā iedomāties vārdu ”raidījuma” , vai ari tas patiesi tā bija domāts

  Bet kopumā, smuki.

 8. PATIESI! teica:

  Paldies smecerniekam par kļūdas labojumu, bet ja reiz šī šmuce nonākusi atklātībā, atstāsim, kā ir, jo «radījuma noslēdzošā daļa» izklausās diezgan daudzsološi.

 9. nb teica:

  jo taalaak, jo labaak :)

 10. ja teica:

  pļek

 11. Suriks teica:

  Super!!!

Pievienot komentāru