2007. gada 21. oktobris

Šenons Vaisnents: «A man pie kājas!»

ASV par tiesībām uz amputētu kāju cīnās vīrietis, kas to zaudējis, un vīrietis, kas to iegādājies kopā ar plīti. Džonam Vudam pēc lidmašīnas avārijas 2004. gadā tika amputēta kājas daļa zem liela, ziņo laikraksts «The Daily Telegraph». Vuds paturējis kāju, lai tā kādreiz tiktu apbedīta kopā ar viņu, taču aizmirsis, ka ielicis to plītī, kas tika nodota maksas noliktavā. Dienvidkarolīnas iedzīvotāja māja un mantas izpārdotas, jo viņš, kļūdams par invalīdu, vairs nevarēja samaksāt rēķinus. Diemžēl pagājušajā nedēļā ūtrupē pārdoto mantu skaitā bija arī plīts ar mumificējušos kāju, ko nopirka kāds Šenons Vaisnents.

«Tas bija neparasti. Mēs nekad agrāk nebijām pārdevuši cilvēka kāju. Tas bija diezgan interesanti,» noliktavas «Maiden Plaza Mini Storage» īpašnieks Riks Lovings atzinās laikrakstam «The Hickory Record».

Tagad Vuds un Vaisnents mēģina noskaidrot, kuram īsti kāja pieder. Sākumā Vaisnents to nodeva policijai, kas to tālāk nodeva apbedīšanas birojam, noskaidrojuši, ka nav pamata ierosināt krimināllietu. Taču Vaisnents sākumā uz tukšās plīts piestiprināja cenu zīmi, iekasējot par paskatīšanos uz to no bērniem vienu ASV dolāru (50 santīmus), bet no pieaugušiem trīs ASV dolārus (1,5 latus). Tagad viņš grib atgūt arī kāju.

«Viņš to grib pārvērst kropļu cirkā,» Vuds sacīja laikrakstam «The Charlotte Observer», «viņš ar to grib nopelnīt un iebāzt naudu sev kabatā.» Vaisnents, kam neizdevās iegūt kāju no apbedīšanas biroja, apspriedās ar savu advokātu un nolēma piedāvāt Vudam dalīties «aizbildniecībā» pār kāju un arī ienākumos. «Tas ir dīvains gadījums, un drīz jau būs Helovīns,» viņš teica. «Ja es dabūšu to kāju, cena celsies.»

Vuds, kas dodas uz Meidenu, lai atdabūtu savu kāju, sacīja, ka abi vīrieši varot satikties, taču viņš nav ieinteresēts izmantot kāju peļņas gūšanai. «Es domāju, ka tas ir vienkārši nicināmi,» viņš sacīja.

(No Apollo.) ▼

Pievienot komentāru