2006. gada 26. maijs

Pētnieks: Latvijas geji nemaz nav geji

46.jpg

Attēlā: ILGA laika gaitā uzskatīts par vienīgo Latvijas geju, bet patiesībā izrādījies vienīgais heteroseksuālis

Kaut gan Latvijā jau kuro gadu nenorimst diskusijas par geju un lesbiešu tiesībām, britu zinātnieki atklājuši, ka, iespējams, šīs diskusijas līdz šim notikušas «pa tukšo» un raduši cēloni tam, ka vēl arvien šajās diskusijās un strīdos nav izdevies nonākt pie kāda nozīmīga rezultāta. Lieku reizi šādus strīdus Latvijas sabiedrība varēja vērot trešdien Jāņa Dombura vadītajā raidījumā «Kas notiek Latvijā?».

«Galvenā problēma ir tā, ka visu šo laiku par gejiem Latvijā tikuši uzskatīti cilvēki, kas nemaz nav geji,» paziņojis Oksfordas universitātes profesors sers Bendžamins Daunlouds, kura pētījums par Latvijas dzimumu lomām tiks publicēts Amerikas psihologu asociācijas žurnāla jūlija numurā. «Un tieši tāpat par heteroseksuālām personām uzskatītas personas, kas patiesībā nemaz nav heteroseksuālas.»

«Viss ir pilnīgi otrādāk,» norādījis sers Daunlouds. «Tie, kas Latvijā apgalvo, ka ir geji, patiesībā ir heteroseksuālas personas, bet tie, kas «it kā gejus» neatlaidīgi apkaro un uzskata sevi par heteroseksuāļiem, patiesībā ir geji.»

Saeimas deputāts Leopolds Ozoliņš, kas, kā pats apgalvo, «lietas sauc īstajos vārdos» un regulāri centies apkarot seksuālās minoritātes, pēc iepazīšanās ar lorda Daunlouda pētījumu vairs nebija sazvanāms. Viņa atrašanās vieta nav zināma.

Lorda Daunlouda un kolēģu atklājumam, domājams, būs tālejošas sekas, jo uz daudzām norisēm Latvijas sabiedrībā beidzot ļaus paraudzīties patiesības gaismā. ▼

Pievienot komentāru