2006. gada 20. jūlijs

Rīgas dome nesaskaņo NATO sammitu

102.gif

Attēlā: neapšaubāmi augstvērtīgais sammita logotips, iespējams, ticis veidots veltīgi

Rīgas domes Sapulču, gājienu un piketu pieteikumu izskatīšanas komisija ceturtdien nolēma nesaskaņot neviennozīmīgi vērtēto NATO sammitu, kas bija paredzēts šī gada 28. un 29. novembrī. Sammita rīkotāji plāno domes lēmumu apstrīdēt Administratīvajā tiesā.

Komisijas lēmums pieņemts drošības apsvērumu dēļ, informēja domes sabiedrisko attiecību nodaļā. Pasākuma rīkotāji oficiālo domes atbildi saņems ceturtdien pēcpusdienā.

NATO pārstāvji pauduši satraukumu par domes atteikumu saskaņot sammitu.

Aizsardzības ministrs Atis Slakteris (TP) informēja, ka sammita organizētāji «nekavējoties griezīsies Administratīvajā tiesā ar lūgumu izskatīt Domes lēmumu».

Ministrs šādu lēmumu uzskata par «ne tikai nepieņemamu pulcēšanās brīvības ierobežojumu, bet arī demokrātijas sakāvi teroristu draudu priekšā».

Iepriekš bažas par kārtību NATO sammita laikā izteica iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars. Viņš domes pārstāvjus aicināja neatļaut sammita rīkošanu, norādot, ka policija nespēs nodrošināt drošību. Savukārt Rīgas mērs Aivars Aksenoks norādīja, ka, iespējams, sammits jāpārceļ no pilsētas centa uz citu vietu, lai varētu garantēt drošību pasākuma laikā. ▼

Pievienot komentāru