2006. gada 31. jūlijs

Neveselīgos produktus varētu tirgot aptiekās

112.jpg

Attēlā: «Coca-Cola» jaunā reklāma

Kā norādījuši kompānijas «Coca-Cola HBC Baltics» un Latvijas uzņēmumu pārstāvji, aizliegums mācību iestādēs tirgot neveselīgus produktus nav problēmas risinājums. Dzērienu ražotājs aicina Veselības ministriju (VM) pārtraukt tās izstrādātā likumprojekta virzību valdībai, iesakot īstenot savu programmu — karbonizētus saldinātus dzērienus turpmāk tirgot tikai aptiekās, iespējams, kā recepšu medikamentus.

Jau iepriekš ziņots, ka satraukumu par VM ierosmi skolās aizliegt neveselīgu produktu, tai skaitā kokakolas tirdzniecību, vēstulē Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai paudusi arī arī kādreizējā ASV valsts sekretāre Madlēna Olbraita, kuras pārstāvētā biznesa konsultāciju uzņēmuma klients ir kompānija «Coca-Cola».

«Es domāju, ka šāds risinājums (neveselīgo produktu tirdzniecība aptiekās — red.) varētu būt apmierinošs visām iesaistītajām pusēm,» norādījusi Vaira Vīķe-Freiberga. «Ja atceramies vēsturi, XIX gadsimtenī, kad kokakola tika radīta, tā tika pārdota aptiekā kā zāles pret caureju, galvassāpēm un pat impotenci. Mēs apspriedāmies ar Olbraitas kundzi un nonācām pie secinājuma, ka būtu tikai pareizi šādas zāles tirgot tām paredzētās vietās, nevis, piemēram, skolās.» ▼

Pievienot komentāru