2006. gada 1. septembris

Aizstāv Ministru kabinetā notikušo dzeršanu

155.jpg

Attēlā: ministri, izņemot Jaundžeikaru un Peteru, ir labā noskaņojumā

Ministru kabinetā (MK) otrdienas slēgtās sēdes laikā jau atkal notikusi dzeršana, telekompānijas LNT raidījumā «900 sekundes» pastāstīja Ministru prezidents Aigars Kalvītis.

Ministrs norādīja, ka šīs fakts, kuru sabiedrībai atklājis iekšlietu ministra Dzintara Jaundžeikara ziņojums, iepriekš nemaz nav ticis slēpts. Grādīgo dzērienu lietošana MK telpās notiekot visai regulāri un esot «kļuvusi par patīkamu tradīciju». Nākamajā MK iedzeršanā tikšot apspriests arī minētais Jaundžeikara ziņojums.

Kalvītis raidījumā uzsvēra, ka Jaundžeikara ziņojuma pamatā varētu būt «gan personiski, gan politiski iemesli», jeb, citiem vārdiem runājot, ministrs esot «pārāk sašuvies par to Valmieras gadījumu». Ap Jaundžeikaru pulcējoties nedzērāju «brālība, kas nekavējoties jāizjauc». «Mēs atradīsim jaunus, spējīgus cilvēkus, kuri spēs dzert un turēt,» norādīja Kalvītis.

Kalvītis norādīja, ka Jaundžeikara ziņojums pierāda izmaiņu nepieciešamību Ministru kabinetā.

Satraukumu par atsevišķu ministru nevēlēšanos iesaistīties iedzeršanā paudusi arī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Aigaru Kalvīti valsts vadītāja žurnālistiem pauda, ka Latvijā izveidojusies nopietna situācija saistībā ar pārmērīgu atturību. «Tas, ko mēs redzam, ir nedzērāju kūdīšana pret dzērājiem,» uzskata Vīķe-Freiberga, norādot, ka valstī ir liels nedzērāju un pasīvo alkoholiķu skaits un tas rada daudz problēmu sabiedrības vienotībai.

Par atturības negatīvajām sekām prezidente, tuvojoties 1. septembrim, vēloties atgādināt arī skolēniem. Viņa norādīja, ka nevēlēšanās kārtīgi iedzert, kas sākas bezatbildības un slinkuma dēļ, vēlāk rada dramatiskas sekas. ▼

Pievienot komentāru