2006. gada 25. septembris

Vēlēšanu rezultātus izziņos 7. oktobra rītā

187.jpg

Attēlā: «Orbit» ir iegādājies reklāmas laukumu CVK logotipā

Kā preses pārstāvjiem šodien pastāstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars, komisija pēc katrām vēlēšanām saņem neskaitāmas sūdzības par rezultātu lēno apkopošanu, kas rada nevajadzīgu stresu gan deputātu kandidātiem, gan vēlētājiem. Tāpēc šogad komisijas darbā ir ieviestas radikālas izmaiņas un nekādas kavēšanās ar rezultātu izziņošanu vairs nebūs.

Pateicoties jaunajam programnodrošinājumam, kas izveidots sadarbībā ar «IBM Latvija», informāciju par summām, kas iemaksātas par dažādiem sarakstiem un konkrētiem kandidātiem, būs iespējams apstrādāt praktiski tajā pašā mirklī, kad iemaksu pieņemšana tiks pārtraukta, proti, 7. oktobrī pulksten 7.00, un attiecīgi aprēķinātie vēlēšanu rezultāti uzreiz būs pieejami CVK mājas lapā.

Nodemonstrējis žurnālistiem, ka programma patiešām darbojas reālā laika režīmā, A. Cimdars pauda savu gandarījumu: «Līdz šim rezultātu noskaidrošana bija nožēlojami lēna un neprecīza. Lai varētu pēdējā brīdī izlabot visas kļūdas, pat nācās izmantot tādu lētu triku kā «rezultātus no ārzemēm». Jaunā sistēma ir milzu solis uz priekšu, jo ļauj novērst visas neskaidrības, kas potenciāli var būt par cēloni nesaskaņām un nemieriem. Varbūt daži iebildīs, ka vēlētājiem tagad pazudīs motivācija iet uz balsošanas iecirkņiem. Kategoriski nepiekrītu: Latvijas vēlētāji nekad nav bijuši tik stulbi, lai domātu, ka viņu balsis kaut ko maina. Ies tāpat kā agrāk. A ko citu darīt?» ▼

Pievienot komentāru