2006. gada 12. oktobris

Eksperts: vēlēšanas varētu būt viltotas

205.jpg

Attēlā: urnas, iespējams, nav īstas

Politoloģijas eksperts Visvaldis Drukša četras dienas pēc Saeimas vēlēšanām nācis klajā ar paziņojumu, ka, iespējams, notikusi līdz šim vērienīgākā vēlēšanu un vēlēšanu rezultātu viltošana Latvijas vēsturē.

«Tas, ko mēs šeit redzam, nav vienkārša rezultātu falsificēšana, bet gan neticami vērienīga sazvērestība, kuras mērķis ir bijis nodrošināt labvēlīgu vēlēšanu iznākumu līdz šim pie varas esošajām oligarhu partijām,» paziņojis Drukša.

«Lai nodrošinātu sev labvēlīgu vēlēšanu iznākumu, tā saucamās varas partijas vēl nepieredzētā cinismā vazājušas aiz deguna visus vēlētājus. Teju visās Latvijas pilsētās un pagastos tika ierīkoti viltus vēlēšanu iecirkņi ar viltus darbiniekiem un urnām, pie kurām sestdien tad arī devās vēlētāji,» savu sašutumu neslēpj Drukša.

Tai pašā laikā īstie vēlēšanu iecirkņi visu dienu stāvējuši tukši un pamesti. Vairums Latvijas iedzīvotāju pat «nav zinājuši, kur tie atrodas».

Visvalža Drukšas māte Leonarda Drukša (65) bijusi vēlēšanu komisijā pilsētas lauku teritorijā, un viņas iecirknī pa visu dienu esot iegriezušies «labi ja trīs» vecāka gadagājuma vēlētāji. No pavisam desmit pilsētas lauku teritorijas saimniecībām šobrīd apdzīvotas ir tikai trīs, turklāt vienā dzīvo pati Leonarda Drukša, taču Visvaldis Drukša noliedz, ka, iespējams, vairāk vēlētāju attiecīgajā apgabalā nav bijis. «Tas ir tikai piemērs,» atgādina vecās Drukšas dēls, piebilstot, ka runa ir par kopējo tendenci.

Visvaldis vēl apsverot tālāko rīcību. ▼

Pievienot komentāru