2006. gada 18. oktobris

Piesaka īpašumtiesības uz ievērojamu daļu Visuma

209.jpg

Attēlā: Metjūzs gatavojas apkalt Pegaza zvaigznāju

Džeimss Metjūzs, fermeris no ASV Kanzasas štata, preses konferencē nācis klajā ar paziņojumu, ka iesniedzis tiesā prasību pret lidmašīnām un Zemes mākslīgajiem pavadoņiem, kas lido pāri viņa zemes īpašumiem. Viņa argumentācija ir balstīta uz privātīpašuma neaizskaramību.

«Man pieder ne jau tikai zemes virsma, bet arī tās dzīles. Tas pats ir spēkā arī pretējā virzienā. Iedomājieties, ja kāds pēkšņi izgudrotu tādas mājas, kas var karāties vienu collu virs zemes. Vai tad šitās mājas drīkstētu sabīdīt virsū manām ganībām un man nebūtu nekādas teikšanas? Blēņas! Un neviens nevar pateikt, kurā brīdī tā juridiski vairs neskaitītos mana īpašuma aizskaršana — ja tādas mājas paceltu collas, pēdas, simt, tūkstoš pēdu augstumā vai pat kosmosā. Kur ir tā robeža, ko? Tad kāpēc man bez atlīdzības būtu jāļauj izmantot sava zeme visādiem lidaparātiem?» preses konferencē pastāstīja Metjūzs.

Fermeris pēc advokāta ieteikuma vēlas par saviem pasludināt arī tos Visuma apgabalus, kas Zemes rotācijas dēļ uz laiku nonāk tieši virs viņa īpašumiem. Tad Metjūzs varētu no mūsu planētas iedzīvotājiem ieturēt maksu par lūkošanos viņam piederošajās zvaigznēs. «Tas tak ir tāds skaistums, ko man novēlējis tēvs, un viņam viņa tēvs! Es saprotu, ka šīs zvaigznes spīd arī virs citiem zemes īpašumiem, tāpēc te būs jāņem vērā pirmā pieteicēja tiesības,» viņš stāstīja. «Žēl, ka pagaidām man nav iespējas ietekmēt citu zvaigžņu un galaktiku iedzīvotāju nelikumīgo mitināšanos uz manas zemes, bet ceru, ka tad, kad tāda iespēja radīsies, šo īpašumu cena būs krietni pieaugusi.»

Preses konferences noslēgumā Metjūzs atklāja savas slēptākās bažas: «Nedodu ne sūda, ka tie pavadoņi nelido arī diennakts gaišajā laikā.» ▼

Pievienot komentāru