2006. gada 27. oktobris

Speciālisti: nav ko dzert, ja nevar turēt

218.jpg

Attēlā: krutkas dzeršana prasa īpašu sagatavotību

Jau ziņots, ka šobrīd kopumā ar nezināmas izcelsmes alkoholu ir saindējušies 54 slimnieki, pārsvarā no Preiļu rajona. Trīs smagāk cietušie no Preiļu slimnīcas ir pārvesti uz Rīgu, uz klīniskās slimnīcas «Gaiļezers» Toksikoloģijas centru, desmit personas ārstējas Latvijas Infektoloģijas centrā, daļa cietušo ārstējas Līvānu slimnīcā un Daugavpils reģionālajā slimnīcā.

Veselības ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops norādījis, ka nav ko dzert, ja nevar turēt. «Katram dzērājam pirms dzeršanas tomēr nopietni vajadzētu izvērtēt sava organisma spējas tikt galā ar tik nopietnu izaicinājumu, par kādu uzskatāma alkohola lietošana. Jo īpaši piesardzības pasākumi būtu jāievēro, dzerot nezināmas izcelsmes alkoholiskos dzērienus».

Toksikologs, profesors Viesturs Liguts pastāstīja, ka mediķiem diemžēl nākas cīnīties ar ielaistām sekām, jo pacienti pēc ārsta palīdzības ir vērsušies vēlu, aptuveni divas vai trīs dienas pēc pēdējās nezināmās izcelsmes alkohola devas lietošanas. «Pati lielākā kļūda būs bijusi dzeršanas priekšlaicīga pārtraukšana,» pieļauj speciālists.

Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Arvīds Marhels paziņojis, ka policija turpinās nelegālā alkohola degustāciju. Kopš oktobra sākuma policija ir veikusi degustāciju 14 nelegālā alkohola tirdzniecības vietās, konfiscējot 92,7 litrus alkohola. «Protams, arī policisti riskē ar saindēšanos, taču kādam tas ir jādara. Turklāt iekšlietu sistēmas darbinieki šim darbam ir īpaši sagatavoti,» pastāstīja Marhels. ▼

Pievienot komentāru