2007. gada 23. maijs

Draudot ar pistolei līdzīgu priekšmetu, spiež pirkt grāmatas

431.jpg

Attēlā: drošības pēc nopērciet kādu grāmatu un vienmēr turiet to somā

Pēdējā laikā Bastejkalns kļuvis par bīstamu vietu visiem lasītnemīlētājiem. Kāds maskējies vīrietis, draudot ar pistolei līdzīgu priekšmetu, diennakts tumšajā laikā aptur garāmgājējus, lai noskaidrotu, vai tie lasa grāmatas. Gadījumā, ja upuru somās nav nevienas grāmatas, vai arī viņi nevar ātri nosaukt pēdējo grāmatu, ko lasījuši, ļaundaris no savas mugursomas izvelk vairākus latviešu literatūras darbus un piespiež kādu no tiem nopirkt.

Piedāvājumā ir ar gaumi izvēlēti pēdējā laikā izdoti romāni un stāstu krājumi, turklāt cenas ir zemākas nekā grāmatnīcās. Lai apmierinātu Rīgas multikulturālās vides augošās prasības, pieejami arī augstvērtīgi darbi krievu un angļu valodās.

Neviens grāmatu tirdzniecības uzņēmums nav atzinis, ka šis cilvēks darbotos viņu uzdevumā. Vīrieša pieklājīgā izturēšanās pret upuriem un labās valodu zināšanas liek domāt, ka tas varētu būt kāds rakstnieks, kura grāmatas netiek pirktas pietiekoši labi, tāpēc viņš iztikas līdzekļu trūkuma dēļ ir spiests ķerties pie galējiem līdzekļiem. Izmeklēšana turpinās. ▼

Pievienot komentāru