2007. gada 30. maijs

Bērnam dod laikmetīgu vārdu

436.jpg

Attēlā: 1924. gadā Vācijā ar inflācijas dēļ vērtību zaudējušo naudu kurināja krāsnis

Bauskas pilsētas lauku teritorijas iedzīvotāji Dainis un Rūta Jančevski savam pirmdzimtajam, kas pasaulē pieteicies pagājušās nedēļas nogalē, devuši «laikmeta garam» atbilstošu vārdu, kas «spilgti iezīmēs brīdi, kad puisēns nācis pasaulē».

Jaundzimušo, kas pēc «pārsteidzoši vieglām» dzemdībām nāca pasaulē sestdienas vakarā, vecāki nosaukuši par Oligarhu Jančevski.

«Vārda došana ir nopietns pasākums,» PATIESI! argumentēja laimīgais tēvs. «Ar tādu vārdu, kādu tev iedod, cilvēkam jādzīvo visu atlikušo mūžu. Tieši tāpēc mēs ar sieviņu negribējam vienu no tiem parastajiem vārdiem, kādi ir visiem, bet kaut ko, kas vienlaikus atspoguļo gan šo laiku, gan skaidri iezīmē mūsu dēla nākotnes dzīves ceļu.»

Vecāki bija nolēmuši līdz pat pēdējam brīdim paturēt noslēpumā bērna dzimumu, līdz ar to bija gatavi arī meitas piedzimšanai. «Par meitas vārdu mums gan bija nelielas domstarpības,» pastāstīja jaunā māmiņa. «Man likās, ka labāks vārds būtu Inflācija, bet Dainim — Devalvācija.»

Tā kā piedzima puika, domstarpības atrisinājās pašas no sevis. «Ir pilnīgi skaidrs, ka pati daba nāca mums palīgā,» smej laimīgā Rūta. ▼

1 komentārs

  1. smecernieks teica:

    nu bet, nu bet, vienkārši p…

Pievienot komentāru