2007. gada 23. jūlijs

Zinātnieki: pareiza defekācija ir īstais ilga mūža noslēpums

482.jpg

Attēlā: ieteicamais telpas noformējums

Lai gan jau izsenis zināms, ka līdzsvaroti cilvēki dzīvo ilgāk nekā tie, kas mūžam par visu uztraucas, līdz šim nebija izdevies atklāt šīs sakarības iemeslu.

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Defekācijas bioķīmijas laboratorijas (DBL) pētniekiem izdevies atrisināt šo mīklu. Kā atklājies trīs gadu desmitus ilgušos pētījumos, veicot defekācijas aktu nevērīgi un steigā, resnajā zarnā rodas mikrotraumas, pa kurām fekālijās esošās nelabās vielas atkal nonāk asinīs un agri vai vēlu izraisa nāvi.

«Es ieteiktu tualetes apmeklējumam sagatavoties kārtīgi. Darbā atliciniet tam vismaz desmit minūtes un paņemiet līdzi kādu nomierinošu lasāmvielu. Savukārt mājas tualeti aprīkojiet ar stereosistēmu un klasiskās mūzikas ierakstiem. Pie sienām piekariet dabas skatus un dzīvnieku mazuļu attēlus. Nekādā gadījumā nespiediet ar spēku! Elpojiet mierīgi, ļaujiet izdalīšanās procesam rāmi ritēt savu gaitu, un dzīvosiet ilgi un laimīgi,» rekomendē DBL vadošais zinātniskais līdzstrādnieks Zintis Krīklis. ▼

3 komentāri

  1. onkulis teica:

    šito es vienmēr zināju. Es pats neatkarīgi no Krīkļa biju nonācis līdz šiem secinājumiem.

  2. Papuass teica:

    Vienmēr šim procesam rezervēju laiku, lai viss notiktu bez stresa.

  3. tanda teica:

    “Something as simple as joyful Christian music that helps put you in a better mood can make an impact on decreasing that stress and soothing those emotions.”

Pievienot komentāru