2007. gada 9. novembris

Brazīlijā atklāts katastrofāls piesārņojums

576.jpg

Attēlā: nafta dabā

Brazīlijas valdība piektdien paziņojusi, ka valsts piekrastē atklāts šausminošs piesārņojums ar naftas produktiem. Pavisam tuvu zemes virspusei ir atrasti miljardi tonnu vielas, kas ārkārtīgi atgādina tā dēvēto vieglo naftu. Dati, kas iegūti, veicot kontrolurbumus, apstiprina ļaunāko: šajā pazemes vietā ir gājuši bojā visi tur agrāk sastopamie dzīvnieki un augi.

Prātam neaptveramā ekoloģiskā katastrofa ir nākusi gaismā brīdī, kad naftas produktu savākšana un neitralizēšana pasaulē, izmantojot ķīmisko pārstrādi vai vienkārši sadedzināšanu, jau ir sākusi dot pirmos augļus. Pēc agrāk veiktajām aplēsēm, naftas piesārņojums mūsu planētas iežos varēja būt likvidēts tuvākā pusgadsimta laikā. Jaunais atklājums uz nenoteiktu laiku attālina sapni par Zemi, kas ir pilnīgi tīra no naftas.

Starp valstīm, kur daba ir piesārņota ar naftu vēl lielākā mērā nekā Brazīlijā, jāmin Sauda Arābija, Kanāda, Irāna, Irāka, Apvienotie Arābu Emirāti, Kuveita, Venecuēla un Krievija. Šīs valstis nav spējīgas pašas tikt galā ar dabai kaitīgo ogļūdeņražu pārstrādi, tāpēc ir spiestas ik dienas izmantot citu valstu palīdzību. Arī Latvija savu iespēju robežās sniedz ieguldījumu starptautiskajā naftas produktu iznīcināšanas programmā, gadā neitralizējot vairāk nekā 2 miljonus tonnu šīs bīstamās vielas. ▼

4 komentāri

 1. Stereoīds teica:

  Tā ir neticama bezkaunība, ka mēs viņiem palīdzam, bet viņi mums par šo palīdzību vēl pieprasa maksāt!

 2. Oskars teica:

  ļoti labs raksts, pacentušies kārtējo reizi :)

 3. nevelk IQ teica:

  a es neko nesapratu

 4. nevelk IQ teica:

  beidzot pieleca :D

Pievienot komentāru