2007. gada 14. novembris

Sastrēgumus aizliegs ar likumu

582.jpg

Attēlā: uzskatāmi redzams, ka sapresētas automašīnas aizņem daudz mazāku brauktuves daļu

Lai aizstāvētu godprātīgo autobraucēju intereses, valdība sagatavojusi un rīt iesniegs izskatīšanai Saeimā likumprojektu par sastrēgumu aizliegšanu Latvijas pilsētās. Jaunajā tiesību aktā sastrēgums tiek definēts kā neatļauta pulcēšanās, kas turklāt traucē sabiedrisko kārtību, tāpēc pret tā dalībniekiem būs atļauts pielietot visus šādos gadījumos ierastos līdzekļus: aizturēšanu, naudas sodu vai pat administratīvo arestu.

«Vairākas reizes dienā ar savu automašīnu iekļūstot sastrēgumā, mēs pie sevis domājam: kas gan visiem pārējiem braucējiem ir meklējams uz ielas? Dzīve sniedz tik daudz citu iespēju, bet viņi, labi apzinoties savas rīcības sekas, izvēlas doties iekšā tieši pilsētas ielu haosā. Tas ir ļaunprātīgs huligānisms, kura dēļ godprātīgie braucēji, tādi kā es vai jūs, nespēj nekur nokļūt laikā,» iniciatīvu skaidroja satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP).

Paredzēts, ka policija drīkstēs sastrēgumu dalībniekus sodīt ar naudas sodu, bet atkārtotas sastrēguma veidošanas gadījumā automašīna tiks konfiscēta un sapresēta, lai vairs neaizņemtu uz ceļa tik daudz vietas. Pat tad, ja īstenosies vispesimistiskākais notikumu attīstības scenārijs, pilnīgai sastrēgumu likvidēšanai Rīgā būs nepieciešams tikai viens mēnesis, savukārt smago automašīnu rindas pie Krievijas robežas pazudīšot jau nedēļas laikā. ▼

3 komentāri

  1. Stereoīds teica:

    Ārprāts, kāda aprobežotība! Pirms pieņemt šitādu likumu, vispirms vajag aizliegt ļaunumu, sliktu garastāvokli un nelaimes!

  2. Negativoīds teica:

    Nē!!! Aizliegt labumu, labu garastāvokli un laimes!

  3. tautumeita teica:

    Vispābā visu vajag aizliekt un atļaut tikai dažiem. Tad tiem dažiem būs ļoti lielas iespējas. TP jau gandrīz izdevās. Tikai iztraucēja visādi tur .. nu, visādi nesapresētie.

Pievienot komentāru