2008. gada 2. janvāris

Dzīvnieku aizstāvji aicina mirušos izmantot pārtikā

625.jpg

Attēlā: ikviens cilvēks ir unikāla vērtība

Dzīvnieku humānās aizstāvības biedrība «Acis», kas pilsētas lauku teritorijā aktīvi darbojas jau otro gadu, nākusi klajā ar iniciatīvu, kas, pēc viņu domām, varētu ievērojami mazināt mājdzīvnieku ciešanas mūsu valstī. No uztura viedokļa neesot būtiskas atšķirības, piemēram, starp cūkgaļu un cilvēka gaļu, vai arī starp govi, kas nomirusi no vecuma, un tādu, kas šajā pašā vecumā nokauta, savā atklātajā vēstulē norāda biedrība. Tāpēc, izmantojot mirušos cilvēkus un kritušos lopus kā pārtiku, būtu iespējams ievērojami samazināt nepieciešamību pēc mājdzīvnieku audzēšanas nokaušanai, tādējādi ietaupot arī dabas resursus.

«Mēs neesam pret gaļas ēšanu. Ja dzīvnieks vai cilvēks ir gājis bojā negadījumā vai dabiskā nāvē, tā ķermeni jāizmanto lietderīgi, pabarojot tos, kam šīs olbaltumvielas nepieciešamas,» teikts «Acu» priekšlikumā. «Tas ir trīskāršs ieguvums, jo vienlaikus no fiziskām ciešanām tiek atbrīvots arī dzīvnieks, kas tiktu nokauts šim pašam mērķim, turklāt pasargāts cilvēks, kas savādāk gūtu smagu psiholoģisku traumu, dzīvnieku nogalinot.»

Pagaidām Latvijas likumdošana šādu gan morāli, gan ekonomiski attaisnotu rīcību neizprotamā kārtā klasificē vai nu kā noziegumu, vai, labākajā gadījumā, kā sanitāro normu pārkāpumu. «Ko lai dara, šajā ziņā joprojām piekopjam tumsonīgās senču tradīcijas,» skumji secina «Acu» valdes priekšsēdētāja, pilsētas lauku teritorijas slimnīcas morga līdzstrādniece K. Anni–Bāliņa (59). ▼

4 komentāri

 1. enterfeiss teica:

  Līdzstrādniecei dzirdēts uzvārds. Laikam būs jau bijusi ziņās.

 2. superr! teica:

  superr!
  LABĀKAIS (un vēl ilgi būs), klas šogad lasīts!

 3. Stereoīds teica:

  Lai nezaudētu iniciatīvu, gaļas kombināti būs spiesti pārpirkt apbedīšanas biroju biznesu.

 4. ibiō teica:

  mārtiņa sardeles

Pievienot komentāru