2008. gada 12. janvāris

Apgūst jaunas brīvā laika pavadīšanas iespējas

630.jpg

Attēlā: neatņemama jautras izklaides sastāvdaļa

Pilsētas lauku teritorijā šodien paredzēta jaunas sabiedriskās organizācijas par vardarbību ģimenē «Situ Rutu» dibināšanas sapulce. Organizācija apvienos visus, kas vardarbību ģimenē uzskata ne vien par nepieciešamību, bet pat zināmā mērā par mākslu, ar PATIESI! korespondentu pārdomās dalījās iniciatīvas grupas pārstāvis Marģeris Salms (29).

Pēc viņa vārdiem, nepaklausīgu vai kašķīgu sievu sišana ir viena no tradīcijām, kas veido latviešu tautas neatkārtojamo mentalitāti. «Kāds mums ir pamats domāt, ka esam gudrāki par mūsu senčiem un varam revidēt viņu ierašas? Paskatieties, kas pēdējā gadsimta laikā ir izdarīts ar kādreiz tik skaisto un zaļojošo Latviju? Ne jau gudrība to izdarījusi,» Salma balsī ieskanējās bargas notis.

Starp dibināšanas sapulces uzdevumiem ir vienota vardarbības kodeksa izveidošana. «Mēs kategoriski esam pret neprofesionālu sišanu sišanas pēc. Sist ir jāmāk. Neviens kārtīgs vīrs nekropļos savu sievu vai bērnu. Pašam vien būs uz tiem zilumiem pēc tam jāskatās,» kodeksa nepieciešamību pamatoja Salms.

Lai cik tas nebūtu pārsteidzoši, viņa dzīvesbiedrene Anete Salma (31) vēlas aktīvi iesaistīties «Situ Rutu» darbībā, turklāt tāda nav vienīgā. Vairāk nekā puse organizācijas biedru būs vīri ar sievām un arī bērniem. «Vismaz kaut kāda sabiedriskā dzīve,» Salma paskaidroja. «Ja reiz mēs visi izturamies cietsirdīgi cits pret citu, tad kāpēc lai šīs intereses nekļūtu par tādu kā saliedējošu sabiedrisku faktoru?» Turklāt «Situ Rutu» ietvaros tās dalībnieces varēs ne tikai kopīgi pavadīt brīvo laiku, kas savādāk tiktu izniekots, piedaloties fiziskā vardarbībā savu māju četrās sienās, bet arī sistemātiski apmainīties ar pieredzi, lai attīstītu gadu tūkstošiem seno psiholoģiskā terora zinātni. ▼

4 komentāri

 1. Klubiņš "Sado mazo" teica:

  Oho, vajadzēs sadarboties.

 2. Igaunis teica:

  Situ rutu kara tule!!!

 3. Stereoīds teica:

  Situ ruttu, karu tuleb. Ja vēlamies būt precīzi. Precīzāki nekā tie igauņi, kas neprot gūglēt.

 4. Iedzīvotājs teica:

  tas būs bijis krievvalodīgais igaunis – tāpēc ar kļūdām

Pievienot komentāru