2008. gada 16. janvāris

Latvijas karavīriem Afganistānā izsniegs ieročus

633.jpg
Attēlā: 5,56 milimetru karabīne

Kā ziņo mediji, Latvijas pārstāvjiem Afganistānā turpmāk var nākties iesaistīties kaujas operācijās, tāpēc jau vistuvākajā laikā viņiem tiks izsniegti ieroči. Līdz šim mūsu armijas kontingents nodarbojās ar militārās bāzes apsardzi, patrulēšanu un bumbu neitralizēšanu. Lai neapdraudētu cilvēku dzīvības, visi šie uzdevumi tika veikti bez šaujamieroču palīdzības.

Apsargājot bāzi un patrulējot, mūsu karavīri izmantoja kā savu fizisko spēku un veiklību, tā arī dažādus garenus priekšmetus, ar kuriem iespējams sist, piemēram, izjauktus bāzes ēdnīcas krēslus. Lai nevilšus kādu neievainotu un nenonāktu uz apsūdzēto sola, karavīri krēslu kājas bija aptinuši ar lupatām. Savukārt bumbu neitralizēšanā tika izmantoti instrumenti no līdzi paņemtajiem manikīra un pedikīra komplektiem.

Ņemot vērā, ka daļa karavīru ilgu laiku nav piedalījušies kaujās, bet daudzi kaujā dosies pirmoreiz, pie ieročiem viņi tiks pieradināti pamazām. Pirmajās kaujas darbības dienās ieročus ļaus tikai mazliet paturēt rokās. Pēc tam šis laiks tiks pamazām pagarināts, kamēr sasniegs stundu dienā.

Kā atzina Latvijas armijas komandieris brigādes ģenerālis Juris Maklakovs, viņš ar patīkamu satraukumu gaida mirkli, kad karavīriem beidzot būs iespēja attaisnot sava amata nosaukumu. «Vairums vietējo iedzīvotāju no mums vairs nemaz nebaidās un pat uzskata par saviem draugiem,» viņš konstatēja skumjo faktu.

Iespējams, ar ieroču izskatu pilnībā pietiks, lai iebiedētu pretiniekus un piespiestu viņus padoties. Tomēr gadījumā, ja šis plāns neizdosies, mūsu puišiem ierobežotā skaitā tiks izsniegtas arī patronas. ▼

9 komentāri

 1. otto teica:

  5,56mm karabīne izraisīja smaidu.

 2. un teica:

  smaids bija 10mm

 3. tautumeita teica:

  Viņiem bija arī bārdas putu lielgabaliņi un ziepju burbuļu vilcieniņi. Čuk-čuk.. burbuļi biedējoši plaukšķ un ekspresis aiztraucas tuksnesī.

 4. Krokodila Gēns teica:

  Nožēlojami. Kad mūsu karavīri pēdējoreiz ir kādu nogalinājuši? Vai tad tā ir armija, ko?

 5. Čeburaška teica:

  Gēns taisnību saka. Kā es te stāvu.

 6. Tjotja teica:

  un kā tad tu tur stāvi? uz ausīm, ja?

 7. Čeburaška teica:

  Ahā, Šapokļaka arī jūt līdzi mūsu BS.

 8. Tjotja teica:

  esmu ļoti līdzjūtīga. mani vienkārši visu laiku pārprot, domā, ka es nejauka

 9. idiotisms teica:

  kas tas par murgu??????? kaa muusu karaviiri nav tureejushi rokas ierochus?!?!?!?! juus vispaar ziniet kas tur notiek un ko vinji ikdienaa darbaa dara??????????

Pievienot komentāru