2008. gada 28. janvāris

Liecinieki: barikāžu video ticis viltots

642.jpg

Attēlā: politiķa galvas trīsdimensiju modelis

Pagājušajā nedēļā pieminot 1991. gada barikāžu laika 17. gadadienu, šo notikumu aculiecinieki nejauši atklājuši plaša mēroga viltojumus. Kopīgi skatoties tajā laikā uzņemtos videomateriālus, Latvijas neatkarības aizstāvji pamanījuši, ka arhīva kadros daudziem no viņiem meistarīgi piemontētas pilnīgi citu cilvēku galvas.

Šīs videokasetes bijušas marķētas kā kopija no oriģināla. Šodien veiktajā pārbaudē atklāts, ka arī Latvijas Valsts kinofotofono dokumentu arhīvā atrodamie oriģināli ir mainīti. Attiecīgas izmaiņas veiktas arī fotogrāfijās un citos dokumentos. Kā lēš eksperti, viltošanai tikuši izmantoti sejas vaibstu trīsdimensiju modeļi, kas pēc realitātes pakāpes ir salīdzināmi ar filmā «Rīgas sargi» redzamajiem. Pagaidām nav zināms, kādā veidā viltotājiem izdevies iekļūt arhīvos un apmainīt materiālus.

Jaunajos kadros barikāžu aizstāvju pirmajās rindās tagad redzamas tādas sabiedrībā pazīstamas personas kā Valdis Zatlers, Andris Šķēle, Ainārs Šlesers, kā arī veseli divi Ivari Godmaņi. ▼

5 komentāri

 1. Trīsdimensiju galva teica:

  bet tā arī bija patiesībā!

 2. Statistikas Pārvalde teica:

  nezinu, atceros vienu Godmani 5.rindā un divus smēķējam 17.rindā, bet ka būtu pirmajā – par to gan pārsteigums

 3. Profesora Dovela galva teica:

  cik patīkama kompānija

 4. Alfredo Garsija teica:

  Arī manējo pievāca šai akcijai. Lai būtu starptautiska nots (galva).

 5. Marija Antuanetes galva teica:

  sveiki, puikas !

Pievienot komentāru