2008. gada 4. februāris

ASV pieprasa Latvijai likvidēt kokrūpniecību

648.jpg

Attēlā: kokaudzētava

Baltā nama nacionālās narkotiku kontroles politikas biroja (The White House Office of National Drug Control Policy) direktors Džons Volterss nosūtījis Latvijas prezidentam Valdim Zatleram vēstuli ar prasību nekavējoties apturēt kokaudzēšanu un kokapstrādi Latvijā, šīs prasības izpildei atvēlot vienu gadu.

Tik garš termiņš ir atvēlēts, ņemot vērā Latvijas un ASV labās attiecības, kopīgo dalību starptautiskās organizācijās un līdzīgo skatījumu uz situāciju pasaulē. Voterss atzīst, ka nebūs viegli atrast alternatīvas kokapstrādei, kas šobrīd Latvijas eksportā ieņem ap 20%. «Ir neizprotami, kā jūs spējāt tik ilgus gadus nodarboties ar to visas pasaules acu priekšā, un nesastapt nekādu nosodījumu,» savu izbrīnu pauž Voterss. Pelnīt ar koku esot tas pats, kas tirgoties ar līdzcilvēku dzīvībām, tāpēc ASV pacietības mērs izsīkst ne pa dienām, bet pa stundām, viņš brīdina.

Ja pēc gada Latvijā nebūs iznīcinātas visas plantācijas, apturēta kokieguve un kokapstrāde un, pats galvenais, eksports, ASV rezervējot sev tiesības uzsākt militāru pretdarbību valsts līmenī, līdzīgi kā tas jau tiek darīts citviet, piemēram, Kolumbijā, kur problēmas ar koku nav izdevies atrisināt ar citu līdzekļu palīdzību. ▼

4 komentāri

 1. vomitus teica:

  ha.. shitaa zinja pa vienu naasi iekshaa pa otru araa

 2. Vidējais iedzīvotājs teica:

  tak vajag aizspiest to otru nāsi, lai labums paliek iekšā…

 3. vomitus teica:

  tas tranziita iespaidaa

 4. glavvrač teica:

  labs, labs :)

Pievienot komentāru