2008. gada 7. februāris

Zatlers ieradies vizītē Presbiopijā

652.jpg

Attēlā: Latvijas delegācijas sagaidīšana

Valsts prezidents Valdis Zatlers šodien devies savā pirmajā oficiālajā vizītē uz «melno kontinentu». Vizītes pirmais mērķis ir apmeklēt vienu no lielākajām Āfrikas valstīm — Presbiopiju. Prezidentu pavada Latvijas uzņēmēju un Saeimas deputātu delegācija, kas dibinās kontaktus ar Presbiopijas uzņēmējiem un valdību, pētot iespējas eksportēt uz šo prāvo tirgu Latvijas kažokādas, siltināšanas materiālus un ziemāju kultūras. Apmaiņā pret šīm precēm Latvijas ekonomiskā un politiskā elite vēlas apgūt jaunas vēsmas melnā PR organizēšanā.

Nākamais brauciena pieturpunkts būs Presbiopijas kaimiņvalsts Biopsija. Tās galvaspilsēta Mangānsiderīta jau gadu tūkstošiem ilgi bijusi pazīstama kā tuksnesī un džungļos mītošo mežonīgo cilšu preču apmaiņas un vergu tirdzniecības centrs, tāpēc mūsu valsts pārstāvji cer iegūt vērtīgu pieredzi tranzīta biznesa jautājumos.

Gatavojoties pirmajam tik nopietnajam braucienam, neiztika bez kurioziem. «Labi zināms, ka Āfrikā cieņā ir melnais zelts,» zīmīgi smēja prezidents, pirms došanās ceļā Rīgas lidostā demonstrējot nelielu kanniņu. Diemžēl kanniņai nācās palikt Latvijā, jo drošības apsvērumu dēļ to nedrīkstēja ienest lidmašīnā. ▼

Pievienot komentāru