2008. gada 17. marts

Atkal novērots ripzāģis

692.jpg

Attēlā: nepieciešamos vingrinājumus jāveic laikus

Pilsētas lauku teritorijā pirmoreiz šopavasar novērots ripzāģis. Svētdien ripzāģi pamanīja jaunā māmiņa Velta, kura bija ceļā uz veikalu. «Ripzāģi var pazīt pēc raksturīgās skaņas — bžinnn bžinnn. Parasti tad jau ir par vēlu,» pastāstīja ripzāģu novērotāja.

«Agrāk, vēl manā bērnībā, ripzāģi bija diezgan bieži izplatīta parādība, taču pēdējo gadu laikā, iespējams, klimata izmaiņu rezultātā tos gadās novērot ievērojami retāk. Cilvēki jau sākuši piemirst īsto jēgu mūsu novada parunai: ripo kā no gultņa norāvies,» pētniece dalījās ar savām zināšanām.

Visaugstākā iespējamība nonākt aci pret aci ar ripzāģi esot nelielu apdzīvotu vietu privātmāju rajonos, kas būvēti vēl padomju laikā. Tad, ejot pa ielu malkas gatavošanas sezonā vai pavasara dārza darbu laikā, ripzāģu asinis stindzinošie kaucieni dzirdami ik uz stūra.

Ja pamanāt aizbēgušu ripzāģi, eksperte iesaka izvairīties no straujām kustībām un saglabāt mierīgu sejas izteiksmi. Ir bijuši gadījumi, kad ripzāģis, pamanījis upura acīs nedrošību, dzenas viņam pakaļ pat vairākus kilometrus. Dažreiz, paceļot vienu kāju, to izdodas izglābt, taču šādi gadījumi ir liels retums. ▼

2 komentāri

  1. Stereoīds teica:

    Uzmanieties arī no ripzāģa radinieka – bīstamā zarnu trakta parazīta lentzāģa!

  2. Ha teica:

    ir taču pavisam drošs paņēmiens – pacelt abas kājas un skriet pa gaisu

Pievienot komentāru