2008. gada 20. marts

Kļūst par sadzīves drānas upuri

694.jpg

Attēlā: krāniņš

Pilsētas lauku teritorijā mītošās Salmu ģimenes ikdienu atsvaidzinājusi kārtējā traģiskā sadursme starp laulātajiem draugiem Marģeri un Aneti. Incidenta rezultātā Marģerim ir smadzeņu satricinājums un kreisajā acī sācies iekaisums, bet Anete spiesta sabiedriskās vietās uzturēties, zem šalles slēpjot uz kakla redzamos zilumus.

Par nesaskaņu cēloni kļuva Marģera ierašanās mājās pusvienos naktī pamatīgā reibumā. Viņš apskurbinošo dziru bija lietojis pēc sabiedriskās organizācijas par vardarbību ģimenē «Situ Rutu» sanāksmes un, nevēloties, lai sieva viņu traucē, izslēdzis mobilo telefonu. Aneti, kas bija devusies prom uzreiz pēc sanāksmes beigām, mājās gaidīja nepatīkams pārsteigums.

Salmu dēls Georgs (6), izmantojot brīdi, kamēr vecmāmiņa Daile Krone (70) viesistabā skatījās «Panorāmas» 50 gadu jubilejas raidījumu, bija nolēmis virtuvē pamazgāt traukus un atgriezis izlietnes krānu tik tālu, ka tas iesprūda. Izlietnes notece bija daļēji aizsērējusi, tāpēc ūdens drīz vien sāka tecēt uz grīdas. Georgs, baidoties no vecāku dusmām, noslēpās savā istabā zem gultas.

Anete, pārnākot no sanāksmes, gaitenī un virtuvē ieraudzīja vairākus centimetrus dziļu ūdeni, kas pamazām jau sāka tecēt pāri istabu sliekšņiem. Viņas māte joprojām skatījās «Panorāmu». Anete ar savām gandrīz jaunajām kurpēm aizbrida uz virtuvi, kur nesekmīgi mēģināja aizgriezt krānu. Kad tas neizdevās, viņa sāka ūdeni no izlietnes smelt ar katliņu un nest uz tualetes podu. Uz brīdi apturējusi plūdu līmeņa tālāku celšanos, viņa vispirms ilgi meklēja īstās atslēgas un tad skrēja uz mājas pagrabu, lai aizgrieztu ūdensvadu. Mēģinājumi sazvanīt vīru bija nesekmīgi.

Turpmākās stundas viņa pavadīja, lamājoties ar kaimiņiem, puse no kuriem bija neapmierināta ar noplūdušajiem griestiem, bet otra puse — ar to, ka mājā nav ūdens. Ar kaimiņu palīdzību aizgriezusi krānu, viņa paņēma divmetrīgu auduma gabalu, kas bija palicis pāri pēc guļamistabas drapēriju šūšanas un ķērās pie ūdens savākšanas.

Rezultātā pats pirmais, ko, pārnākot mājās, sajuta Marģeris, bija milzīgas, smagas un piemirkušas drānas trieciens pa seju. Sajūtot asas sāpes acī, viņš instinktīvi aizsargājās, izraujot drānu no sievas rokām, apmetot viņai ap kaklu un sākot žņaugt. Laulāto pāri izdevās izšķirt tikai Georgam, kurš no aizmugures iesita tēvam pa galvu ar skrituļdēli.

Salmi nolēmuši par notikušo sagatavot prezentāciju, ko visi trīs kopīgi rādīs nākamajā «Situ Rutu» sanāksmē nākamtrešdien. ▼

4 komentāri

 1. pisāķels teica:

  Labi, ka salmu dēls tāds maziņš, citādi stāstā būtu ienākusi arī salmu atraitne.

 2. Koka Koļa teica:

  Nu gluži kā sal… vārdu no mutes izrāvi!

 3. evin teica:

  Kaīls pas kaīls, aīns per āntran!

 4. Dunduks teica:

  Žģompkrang ujakuid stleheb!

Pievienot komentāru