2008. gada 25. marts

Sāks kredītņēmēju vajāšanu

695.jpg

Attēlā: prokurators

Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki ir pabeiguši izmeklēšanu desmit kriminālprocesos un ierosinājuši prokuratūrai sākt 19 personu vajāšanu. Kopumā, pamatojoties uz viltotiem dokumentiem, kredītiestādes aizdomās turamajām personām ir izsniegušas kredītus aptuveni 435 000 latu apmērā, par kuriem ir iegādāti vairāki nekustamie īpašumi un automašīnas.

Ja izkrāpto automašīnu vajāšana, pateicoties jauniegādātajiem jaudīgajiem Ceļu policijas spēkratiem, varētu būt salīdzinoši vienkārša, tad nekustamajos īpašumos noslēpušās personas vajāt būs daudz grūtāk, atzina atbildīgs ONAP darbinieks. Šobrīd tiek izskatīti divi vajāšanas scenāriji: pirmais ir grūtāk realizējams, jo paredz nekustamā īpašuma novietošanu uz īpašas kustīgas platformas un ilgstošu vajāšanu pa valsts autoceļiem, bet otrs, kas sola daudz mazāku intrigu, toties ir lētāks, sevī ietver personas vajāšanu pa nekustamā īpašuma telpām un gaiteņiem.

Vēl nav zināms, vai prokuratūra piekritīs vajāšanas uzsākšanai, jo iepriekš līdzīgos gadījumos tā bieži ir aprobežojusies ar parastu aizturēšanu. ▼

Pievienot komentāru