2008. gada 17. aprīlis

Ierosina pieļaujamo alkohola koncentrāciju autobraucēju asinīs samazināt zem nulles

7111.jpg

Attēlā: nomācošs vairākums ceļu satiksmes negadījumu joprojām notiek reibumā ar 0 promilēm alkohola asinīs

Ceļu policija ir atbalstījusi un papildinājusi Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) ierosinājumu radikāli samazināt maksimāli pieļaujamo alkohola koncentrācijas līmeni asinīs satiksmes līdzekļa vadītājiem. Latvijā pašlaik pieļaujamais alkohola koncentrācijas līmenis asinīs ir 0,5 promiles, bet jauniem autovadītājiem 0,2 promiles. Jaunais Ceļu policijas priekšlikums paredz pieļaujamo koncentrāciju samazināt līdz –0,5 promilēm, bet jaunajiem autovadītājiem — līdz –1 promilei.

Paredzēts mainīt arī sodu sistēmu. Autovadītājiem, kas tiks pieķerti, braucot reibumā, kas ir no –0,5 līdz –0,2 promilēm, pēc ceļu policista ieskatiem tiks izteikts brīdinājums vai piešķirti līdz 5 soda punkti un naudas sods līdz 100 latiem. Ja alkohola koncentrācija būs no –0,2 līdz 0 promilēm, vadītājam uz trim gadiem tiks atņemta vadītāja apliecība, piespriests 1000 latu naudas sods, kā arī administratīvais arests, ja vien ceļu policists nelems citādi. Ja alkohola daudzums asinīs pārsniegs nulli, autovadītājs tiks aizturēts un viņam iestāsies kriminālatbildība par slepkavības mēģinājumu.

Galvenais bargā priekšlikuma iemesls ir kadru krīze Ceļu policijā. Kā norādījis Ceļu policijas biroja priekšnieks Edmunds Zivtiņš, «nedrīkst pieļaut, ka turpinās nelabvēlīgā tendence, kad neapmierinoša materiālā gandarījuma dēļ no darba aiziet mūsu labākie inspektori». ▼

5 komentāri

 1. Pusriebis teica:

  Ja nevar nodrošināt, ka tiek ievēroti pat tagadējie ierobežojumi, kāda jēga ieviest jaunus, kas tāpat netiks ievēroti? Zivtiņu dzērājšoferi apēd ar alu un tik nosmej bārdā.

 2. Nedasapratu teica:

  Nu pie šodienas bilances: notriekts (un miris) piecus gadus vecs puikiņš un “stipri iereibis autovadītājs uzbrauca uz trotuāra un notrieca divas sievietes ar bērnu ratiņiem.” (delfi.lv) – šitā Patiesi ziņa ir riktīgi rēcīga, ne?

 3. Stereoīds teica:

  Ir izcili rēcīga, it īpaši Zivtiņam ar viņa teorijām, kā uzlabot teorētiskās definīcijas.

 4. P teica:

  “…šitā Patiesi ziņa ir riktīgi rēcīga, ne?”

  Jā!

 5. Koka Koļa teica:

  Es kaut kur lasīju, ka tās briesmīgās avārijas izraisa tieši cilvēki, kam ir 0,2 promiles. Tie visvairāk jāapkaro.

Pievienot komentāru