2008. gada 19. aprīlis

Globālā sasilšana norit straujāk, nekā uzskatīts

712.jpg

Attēlā: 2007. gada rudenī ozoliem lapas nokrita par veselu gadu vēlāk nekā 2006. gada rudenī

Dabas spēku pārzinātājs, pilsētas lauku teritorijas iedzīvotājs Laimonis Golcs (88) pie savas mājas žoga pielīmētajā sienas avīzē publicējis pusgadsimtu ilguša pētījuma rezultātus, kas apgāž līdzšinējos priekšstatus par globālās sasilšanas gaitu. Visus šos gadus viņš ir veicis novērojumus dabā, kurus rūpīgi dokumentējis. Atskatoties pagātnē, ir redzams, ka pavasaris šobrīd iestājas daudz agrāk, bet rudens — daudz vēlāk nekā pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados.

«Es esmu pa ausu galam dzirdējis citu pētnieku viedokli, ka nobīde ir dažas nedēļas vai pat viens mēnesis. Pilnīgas muļķības,» kā ar nazi nogriež pieredzējušais pētnieks. «Gadalaiku iestāšanās laiks atšķiras par trim mēnešiem līdz pusgadu, bet dažkārt pat par gadu.»

Saskaņā ar Golca pierakstiem, 1959. gadā eglēm skujas pilnībā bija izplaukušas 1. jūlijā. Šogad šādu pašu novērojumu pētnieks veicis jau 3. janvārī. Sasilšanu apstiprina arī dati par gājputnu migrāciju. Ja 1960. gada pavasarī vārnu bars no dienvidiem atgriezās tikai 19. maijā, tad 2007. gada rudenī vārnas pāri Golca mājai laidās uz dienvidiem 17. novembrī, bet atgriezās atpakaļ jau nākamajā dienā! Savukārt 2007. gadā zvirbuļi novēroti lidojam uz ziemeļiem 3. oktobrī, bet uz dienvidiem šī gada 15. aprīlī.

«Skaidri redzams, ka daba ir sajukusi prātā. Bet visdīvainākais šajā visā ir cilvēku nevēlēšanās atzīt, ka katastrofa jau ir iestājusies. Cik esmu runājis ar preses vai televīzijas pārstāvjiem, sastopos tikai ar izsmieklu,» skumji secina Golcs. «Domāju, ka viņi pilda valdības rīkojumu.» ▼

10 komentāri

 1. Vidējais iedzīvotājs teica:

  pārāk patiesi…

 2. Samta Marija teica:

  Mamma man ir stāstījusi, ka agrāk viņas dzimšanas dienā 5. maijā ābeles esot ziedējušas. Tagad uzzied labi ja ap 20. maiju.

 3. Novērotājs teica:

  šī ziņa arī ir par gandrīz gadu ātrāk

 4. Dārzniece teica:

  manai eglei skujas šogad pat nenobira!!! Patiesi, patiesi, es jums saku – pasaulei gals!

 5. vecais mežabrālis teica:

  Vinters Dakāru arī šogad maijā brauks

 6. lēdija Vintere teica:

  kamēr neatradīs kaklarotu, nekur nebrauks!

 7. Pusriebis teica:

  “Podveski” – tā jau tās pašas moču piekares vien ir!

 8. A. Djumā teica:

  lady Vintere, pati izmētāji, pati meklē. Nav te vairs nekādi viduslaiki

 9. Caca teica:

  Ka sauc to filmu par globalo sasilsanu?

 10. galaxy teica:

  2009 gads neizskatas pec sasilsanas

Pievienot komentāru