2008. gada 29. aprīlis

Ūdens temperatūra jūrā joprojām piemērota slīkšanai

717.jpg

Attēlā: slīkšanas iznākums vēl neskaidrs

Šodien ūdens temperatūra Rīgas jūras līcī ir sasniegusi jau +15 grādus, tāpēc ūdenī ir devušies daudzi slīcēji, kuriem aukstā ūdens dēļ līdz šim slīkt bija pārāk nepatīkami. Šeit gan jāatceras: jo siltāks kļūst ūdens, jo mazāka varbūtība, ka slīcējs noslīks pavisam. Kā liecina pieredze, aukstā ūdenī, piemēram, ielūztot ledū, cilvēks ātrāk zaudē elpu un muskuļi darbojas neefektīvāk, turklāt daudz lielāka ir arī iespēja, ka sāksies krampji, tāpēc, jo siltāks laiks, jo slīkt kļūst grūtāk. Tiesa, rūdītākie slīcēji ir spējīgi noslīkt pie jebkuras ūdens temperatūras, uzsver glābšanas dienesta speciālisti.

Kā slīkšanu traucējošs faktors jāmin pašsaglabāšanās instinkts, kas sāk darboties kritiskās situācijās. Pret to cīnīties ir ļoti sarežģīti, ja vien nav zaudēti visi spēki. Šeit var nākt talkā alkohols, kas palīdz slīcējam nepareizi aprēķināt savu varēšanu. Lai slīkšana neizvērstos par nožēlojamu neveiksmi, arī jāņem vērā, ka vasaras mēnešos, kad ūdens ir īpaši silts, pludmalē ir daudz cilvēku, starp kuriem var gadīties kāds glābējs, tāpēc slīkt ieteicams vai nu naktī, vai arī nomaļās peldvietās. Ir ļoti nepatīkami, ja slīcējs noslīcina savu glābēju, jo varbūt glābējs ir vēlējies kādā citā reizē noslīkt pats.

Par spīti īslaicīgajam ūdens temperatūras pieaugumam, sinoptiķi prognozē, ka tuvākajās dienās ūdens varētu kļūt par vienu vai diviem grādiem aukstāks. Tas ļauj cerēt uz slīkšanas apstākļu uzlabošanos. Savukārt, sākoties pavisam karstam laikam, kopējo slīcēju skaita bilanci pozitīvi ietekmēs potenciālo slīcēju milzīgais skaits. ▼

1 komentārs

  1. Stereoīds teica:

    Nu nemāk vēl mūsējie slīkt kā nākas… Te būs vajadzīga vēl ne viena vien izglītojoša kampaņa.

Pievienot komentāru