2008. gada 25. jūlijs

Bērnudārziem palīdzēs ņaņotehnoloģija

Attēlā: zelta atomi

Visticamāk, ne pilsētās, ne pilsētu lauku teritorijās rindas uz bērnudārziem šogad nemazināsies, PATIESI! uzzināja Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministrijā. Tomēr jau vistuvākajā laikā paredzēts sākt pilnīgāk izmantot Latvijas zinātnieku rīcībā esošos intelektuālos resursus, lai atrastu mūsdienīgu un efektīvu risinājumu ieilgušajai bērnudārzu krīzei.

Viens no ceļiem varētu būt jaunāko ņaņotehnoloģiju pielietošana bērnu pieskatīšanā. To priekšrocība ir universālais raksturs, kas nav atkarīgs no īpaši uzbūvētām un iekārtotām bērnudārzu ēkām. Ņaņotehnoloģija var tikt izmantota gan vecāku pašu dzīvesvietās, gan citās telpās, turklāt bērniem tiek nodrošināta lielāka uzmanība, nekā spēj sniegt pārpildītie bērnudārzi.

Kā jau visiem atklājumiem, kas tikai uzsākuši savu ceļu uz praktisku pielietojumu, arī ņaņotehnoloģijai pagaidām ir trūkumi, piemēram, izmaksas, kas pagaidām ir diezgan augstas, jo tehnoloģiskajā procesā nepieciešams daudz zelta vai kāda tā ekvivalenta. Lai gan valstij ņaņotehnoloģijas ieviešana neizmaksās gandrīz neko, vecākiem, kas vēlēsies baudīt mūsdienīgas bērnu aprūpes priekšrocības, būs jāšķiras no vismaz 200 latiem mēnesī. ▼

Pievienot komentāru