2009. gada 8. februāris

Apsūdzētā mēģina iznīcināt Visumu, radot laiktelpas paradoksu

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (TB/LNNK) lūdzis Saeimu izskatīt jautājumu par kukuļņemšanā apsūdzētās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesneses Beatrises Tāleres pensionēšanu ar neeksistējošu datumu — 2009. gada 29. februāri.

Likums «Par tiesu varu» paredz, ka rajona (pilsētas) tiesas tiesnesim amata pildīšanas maksimālais vecums ir 65 gadi, līdz ar to, sasniedzot šo vecumu, Tālere būtu atbrīvojama no tiesneses amata. Tomēr, tā kā šis ir īsais gads, proti, februārī ir tikai 28 dienas, Tāleres atbrīvošana no tiesneses amata 2009. gada 29. februārī, kā to lūdzis tieslietu ministrs, nav iespējama, jo tāds datums nepastāv.

«Ja termiņa pēdējā mēnesī nav attiecīgā datuma, termiņa pēdējā diena ir šā mēneša pēdējā diena,» paredz Administratīvā procesa likuma 43. panta 1. daļa. Savukārt 2009. gada februāra pēdējā diena ir sestdiena, 28. februāris. Tā paša likuma panta 2. daļa paredz: «Ja termiņa pēdējā diena ir sestdiena, svētdiena vai likumā noteikta svētku diena, termiņa pēdējā diena ir nākamā darba diena.»

(No TVNET.) ▼

4 komentāri

 1. Nezinu nezinu teica:

  Kamēr februāris nav beidzies, nevaram zināt kāds būs tā pēdējais datums.

 2. Laimonis & Zigurds teica:

  Ir zināmi gadījumi, kad februāris ir ticis nobeigts tikai 38. datumā.

 3. piķis un ēvele teica:

  es jau rīt uzrakstīju komentāru par to, ka šo rakstu šodien komentēšu. oh noes! pasaules gals klāt…

 4. pig teica:

  Galvenais lai vēmiens nenāk pirms pohām … un neaiziet pirms ienākšanas! Vēl ir svarīgi visiem karavīriem iestāstīt, ka ķiveres tiešām jālieto – par spīti dažu apgalvojumiem, ka ja uz lodes rakstīts tavs vārds, tad tā tevi sasniegs neatkarīgi no tā vai tev ķivere ir vai nav …

Pievienot komentāru