2009. gada 15. augusts

Arī Latvijā aizliegs nēsāt burku

Attēlā: vīrietis ar burku

Francijas pilsētu reģenerācijas ministre Fadela Amāra ir aicinājusi pilnībā aizliegt nēsāt burku Francijas teritorijā un norādījusi, ka tā veicina radikālā islāma «vēža» izplatīšanos. «Lielais vairākums musulmaņu ir pret burku. Tas ir acīmredzami, kāpēc,» intervijā skaidro ministre.

Arī Latvijas valdība gatavo līdzīgu likumprojektu. Turpmāk burkas transportēšanai tiks noteikti stingri ierobežojumi, kuru nolūks, iespējams, ir mazināt onkoloģisko slimību skaitu mūsu valstī.

Burku, ko iedzīvotāji iegādāsies veikalā, drīkstēs vest iepirkumu ratiņos un pārlikt maisiņos vai somās, bet būs kategoriski aizliegts to nēsāt. Līdz automašīnām vai sabiedriskajam transportam burka būs jāsviež vai jāvelk pa zemi. Tāpat nedrīkstēs nēsāt burku, kas jau atrodas mājās vai iestādēs.

Burkas nēsāšanas noteikumu ievērošanu kontrolēs īpašs jaunizveidots policijas departaments, taču resursu trūkuma dēļ policija aicina iedzīvotājus pašus aktīvi ziņot par kaimiņu un tuvinieku likumpārkāpumiem.

«Burkas nēsāšana ir bīstama. Domāju, ka tas nav jāskaidro,» informēja Ministru prezidenta padomnieks Pēteris Apinis, bijušais anonīmo skrejlapu nēsātājs. ▼

7 komentāri

 1. maak teica:

  Tas tachu ir joks, ko?

 2. tavsliikjapieskariens teica:

  šodien es redzēju cilvēku pārnēsājam 0,5L burku pilnu ar rūgušpienu!

 3. freakart teica:

  Un kā būs ar kannām?

 4. Pusriebis teica:

  Par kannām musulmaņi pagaidām klusē.

 5. Džade teica:

  Saskaņā ar šī rakstiņa virzību un idejām, kannās aizliegs rīkot kinofestivālu

 6. Džads teica:

  Ar tām burkām mums problēmas radās tieši padomju laikos, sevišķi ar 3 l, ar tomātu biezeni. Noteikti, ka kārtējais VDK slepanais projekts, lai jau laicīgi nākamajā postpadomju telpā radītu problēmas – nu jūs jau zināt kādas.

 7. Valdoshaa Koaliicija teica:

  Apliksim labaak to ar nodokli! Kaadu? …izdomaasim!

Pievienot komentāru