2009. gada 15. septembris

Latvijas bikškopji piedalīsies pasaules bikškopju kongresā

No šodienas līdz 23. septembrim Latvijas bikškopji piedalīsies pasaules bikškopju kongresā Francijā, stāstīja Latvijas Bikškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Vidmants Bauze. Kongresā piedalīsies trīs bikškopības speciālisti. Uz kongresu dosies arī divas grupas bikškopju, kuras kongresā piedalīsies tikai pāris dienu, bet pārējā laikā apmeklēs Eiropas bikškopju tirdziņu.

«Zinu, ka Daugavpils apkārtnē bikškopjiem šogad ir ļoti neliels ienesums un tur divstaru 32. izmēra bikses maksā vairāk nekā 20 latu. Tāda cena vēl nav nekad bijusi. Citviet tās maksā no 12 līdz 15 latu. Taču ir atsevišķas vietas Latvijā, kur ir arī ļoti labs ienesums,» stāstīja Bauze.

Šogad bikškopību ietekmējuši vairāki faktori — pavasaris bija sauss, mazāk pieredzējušiem bikškopjiem problēmas sagādāja savairojusies bikšu ērce varra. Kongresā uzrunu teiks viens no visu laiku ievērojamākajiem Latvijas bikškopības aizsācējiem A. Šķēle. Pēc īsas uzrunas bikškopji tiks iepazīstināti ar jaunākajiem bikšu gludināšanas trendiem, viens no tiem — bukte šķērsām.

(Iesūtīja kairis.)

Pievienot komentāru