2009. gada 4. novembris

Alus baudīšana beidzas ar sižeta pavērsienu

Attēlā: nekas neliecina par gaidāmajiem satricinājumiem

Kādam Lietuvas rakstniekam, kas atceļā no Zviedrijas Rīgas autoostas bārā piesēdies iemalkot alu, šis prieks beidzies ar negaidītu sižeta pavērsienu viņa topošajā romānā.

25 gadus vecais rakstnieks pēc trīs mēnešu strādāšanas Zviedrijā ar prāmi bija ieradies Rīgā un no autoostas piezvanījis tēvam, ka vakarā viņu var gaidīt mājās. Nopircis biļeti, bet līdz autobusam vēl bijusi stunda laika, tāpēc piesēdies bārā, nopircis pudeli alus un turpinājis darbu pie romāna manuskripta.

Pie blakus galdiņa latviski runājušies trīs vīri, pēc skata — ap gadiem trīsdesmit. Rakstniekam viņi nav likušies aizdomīgi, tāpēc vienā brīdī, atstājot uz galdiņa pusizdzertu pudeli un iesākto darbu, aizgājis uz tualeti. Pēc atgriešanās iztukšojis pudeli un gājis ārā.

Izmaiņas romāna tekstā viņš atklājis tikai jau pēc atgriešanās mājās. Romāna galvenais varonis sajuties slikti un atguvies jau slimnīcā — bez mugursomas, ceļanaudas un mobilā tālruņa.

Galvenā varoņa tēvs, nesagaidot dēlu ne tai pašā, ne nākamajā vakarā, griezies pie tiesībsargāšanas iestādēm. Galvenā varoņa sieva, nesagaidījusi dzīvesbiedru, devusies nezināmā virzienā. Arī galvenā varoņa suns kopš tā brīža vairs nav redzēts. ▼

3 komentāri

  1. marss teica:

    Nebūs kaut kas līdzīgs http://www.tvnet.lv/zinas/arzemes/article.php?id=613891 ?

  2. PATIESI! teica:

    Kā nebūs?

  3. Osvalds Glūda teica:

    Zviedri ir maitas!

Pievienot komentāru