2010. gada 1. septembris

Rīgā sāks kursēt augsto griestu tramvajs

Attēlā: dūmakainā priekšgala tramvajs

Pēc sekmīgas zemās grīdas tramvaja testēšanas Rīgas ielās pašvaldības uzņēmums «Rīgas satiksme» otrdien saņēmis zemās grīdas tramvaja jaunāko brāli — augsto griestu tramvaju. Atšķirībā no zemās grīdas tramvaja, kas bija paredzēts galvenokārt māmiņām ar bērnu ratiem, pensionāriem un visiem citiem, kas ir «zem vidējā» un kam talanta vai prāta trūkums neļauj pacelties augstāk, augsto griestu tramvajs ir paredzēts pasažieriem, kam deguns slejas mākoņos, gribās būt tuvāk zvaigznēm (nejaukt ar šovu «Dziedi ar zvaigzni»), vai kam augstais Rīgas mēra amats neļauj nolaisties līdz zemajai grīdai.

Jau vēstīts, ka pirmos 20 augsto griestu tramvajus Rīgai par 52 miljoniem eiro kilogramā piegādā uzņēmums «Škoda Transportations» — tieši tādā pašā kārtībā kā plato sienu un lielo logu tramvajus, kas tiks piegādāti novembrī un decembrī.

Lai realizētu jauno projektu, «Rīgas Satiksme» bankā «Nordea Bank Finland Plc» līdz 2158. gadam par 140 miljoniem latu ieķīlājusi zemās grīdas tramvaju infrastruktūru, kā arī visu rīdzinieku, to bērnu un mazbērnu līdz 7. paaudzei dvēseles.

(Iesūtīja nīcis.) ▼

2 komentāri

  1. Arnis teica:

    Pēc sekmīgas testēšanas:
    http://www.youtube.com/watch?v=LggSgaD8j44

  2. A | D teica:

    ko par šo saka brāļi Griesti?

Pievienot komentāru