2010. gada 7. decembris

Notiks prosas lasījumi

Attēlā: prosa

Šonedēļ gaidāms ikgadējais festivāls «Prosas lasījumi», kas pulcēs vairāk nekā četrdesmit dažādu paaudžu rakstniekus. Festivāla ietvaros rakstnieki cilvēku pārvadāšanai nepiemērotā kravas kuģa tilpnē tiks nogādāti Somālijas ostā Mogadišu.

No Mogadišu viņu ceļš vedīs uz Sudānas provinci Darfūru, kur rakstniekiem, dzīvojot antisantitāros apstākļos un izciešot kā morālus, tā arī fiziskus pazemojumus, būs sešpadsmit stundu dienā jāstrādā prosas laukos. Kad visa prosa būs nolasīta, rakstnieki varēs doties atpakaļ uz Latviju, paņemot sev līdzi desmito daļu no ražas.

Apstākļos, kad vairākas reizes samazināts finansējums kultūrai, krasi sarucis publicēto latviešu oriģinālliteratūras darbu skaits, bet samaksa par publicētajiem darbiem ir simboliska vai vispār nekāda, literātu atvestā prosa ļaus viņiem vēl kādu laiku pabarot savas ģimenes.

«Prosas lasījumi ir viens no gaišākajiem cerības stariņiem šajā situācijā,» pastāstīja vecākās paaudzes rakstniece, kura lūdza neizpaust viņas vārdu. «Atpakaļceļā ceru pievienoties Somālijas pirātiem un pie reizes nopelnīt kādu latiņu arī komunālajiem maksājumiem.» ▼

3 komentāri

  1. Zebra teica:

    Sākumā šī tēma riebās, bet tad sapratu – bravo! Attīstības jautājumi un trešās valstis ir arī mūsu problēma.

  2. plusiņš teica:

    :)

  3. Anna teica:

    Šitas labais :DDD

Pievienot komentāru