2010. gada 22. decembris

Zatlers Maskavā atradis pareizo kamertoni

Attēlā: daži no atrastajiem kamertoņiem

Politikas eksperti nākuši klajā ar ziņu, ka Valsts prezidents Valdis Zatlers vizītes laikā Krievijā atradis pareizo kamertoni. Saskaņā ar liecinieku teikto, kamertoņa meklējumi Maskavas kupenās bijuši ilgstoši un smagi, tāpēc ir patiess brīnums, ka prezidents šādos sarežģītos apstākļos ne vien spējis atrast vairākus kamertoņus, bet arī starp tiem nekļūdīgi pazinis pareizo.

Kā apliecinājuši  Francijas mēru un svaru palātas eksperti, atrastais kamertonis ir autentiska vēsturiska relikvija. To jau 1877. gadā izgatavojis Vācijas kanclers Oto fon Bismarks. Vēlākajos gados kamertonis ļāvis noteikt pareizo toni tādās svarīgās starptautiskās sarunās kā Versaļas miera līguma noslēgšana, Minhenes vienošanās un Molotova-Ribentropa pakta slepeno protokolu parakstīšana.

Par kamertoņa tālāko ceļu ziņu nav. Iespējams, to nozadzis kāds no Molotova delegācijas pārstāvjiem, aizvedis uz Maskavu un tur nodzēris. Vērtīgais instruments dienasgaismu ieraudzījis tikai tagad, pēc 71 gada, kad Zatlers «nakts vidū ar galvu pa priekšu ienira dziļajā sniegā un ar kailiem nagiem izplēsa kamertoni no akmenscieti sasalušās augsnes starp eglītēm, kas aug gar Kremļa sienu,» stāsta notikuma aculiecinieki. ▼

Pievienot komentāru