2011. gada 19. aprīlis

Sagrauj Rīgas vēsturisko sienu

Mežonīgu zirgu bars vakarnakt sarīkojis grautiņu pašā Rīgas centrā. Zirgu bohēmiskās uzdzīves atstātās sekas nav grūti pamanīt — tās pamatīgi satriekušas rīdziniekus, īpaši pilsētas vēsturiskā mantojuma mīļotājus.

Kā zināms, zirgi ēd sienu. Šoreiz tie notiesājuši Rīgas vēsturisko aizsargsienu, jeb, precīzāk, apmēram trešdaļu no sienas, kas atrodas starp Minsterejas un Mārstaļu ielām. Notikuma vietai tuvāk dzīvojošie varējuši sadzirdēt arī zirgu sarunas, kuras bijušas ļoti intelektuāla rakstura. Zirgi, grauzdami sienu, pārsprieduši gan aktuālos notikumus pasaulē, gan prognozējuši ģeopolitisko spēku līdzsvaru pasaulē 21. gadsimtā un globālās sasilšanas paredzamās sekas 50 gadu perspektīvā.

«Zirgu iebrukums jau bija paredzams, taču mēs to gaidījām mazliet vēlāk, aptuveni maija pirmajā nedēļā,» portālam PATIESI.LV stāstīja zoologs Arnis Kumeļaste. «Saskaņā ar pazīstamā dziesmā sacīto, «zirgi gudri runās par to, kas bij’, par to, kas būs» katru pavasari, kad «bērziem pirmās lapas plauks». Taču zirgu ierašanos pirms plānotā grafika var skaidrot ar to, ka pēdējos gados pavasaris ir vēlāks — vēl pirms gadiem pieciem tiešām šajā laikā bērziem pirmās lapas jau bija izplaukušas,» skaidro Kumeļaste.

Vecrīgas mūri nopostījušo zirgu izcelsme nav īsti skaidra, taču eksperti pieļauj, ka tie ir tie paši zirgi, kas pirms dažiem gadiem kādā naktī ārdījušies uz Paldiski šosejas Tallinā. Tādā gadījumā zirgu rīcībai, par pavasara atnākšanas nosvinēšanas ballītes vietu izvēloties tieši Rīgu un tās vēsturisko aizsargmūri, varējuši būt arī ekonomiski un nacionālpolitiski motīvi — apēdot Rīgas vēsturisko mantojumu, veicināt Tallinas pārākumu konkurences cīņā par tūristiem.

(Iesūtīja Vecais Sakārnis.) ▼

6 komentāri

 1. Oktomars teica:

  Es gar zemi :D

 2. Ha-ha teica:

  Tas ir skarbi!

 3. ... teica:

  slikti. zirgi uzvedas slikti

 4. --> teica:

  tā,jau ir :D

 5. Vilmanns teica:

  Tas nu gan nav pratigs gajiens.

 6. Nezināms teica:

  Šorīt bijušā nacistu hospitāļa “Sharite” personāls atklāja, ka tualetē uz sienas ar sūdainu pirkstu uz sienas uzrakstīts “На Берлин!”, “Мы победили!”, un “Ху.. фашизму!”. Ņemot vērā, ka vienīgais kirilicas pratējs, kas apmeklēja šo tualeti, bija Nils Ušakovs, slimnīcas personāls lūdza paskaidrot situāciju, uz ko Nils Ušakovs paziņoja, ka tā ir fašistu provokācija, un viņam esot pierādījums , kas liecinot, ka to izdarījuši vācieši – proti, viņi pēc tualetes esot cītīgi mazgājuši rokas!

Pievienot komentāru