2012. gada 9. January

Latvijā atrasti iepriekš neapzināti naftas krājumi

Attēlā: ekspertīze

Pilsētas lauku teritorijas mazdārziņā uzieti iepriekš neapzināti naftas krājumi, kas liks pārskatīt līdzšinējās aplēses par mūsu valstī pieejamo energoresursu apjomu. Nafta atrodas ļoti tuvu zemes virspusei, tāpēc tās ieguve būs tehniski vienkārša un lēta. Nebūs nepieciešams pat urbums — pietiks ar šļūteni, lēš naftas atradējs, pilsētas lauku teritorijas iedzīvotājs Arnis Kalnāgrūdējs (44).

Atradums veikts, līdzinot kurmju rakumus. «Iedūru lāpstu zemē, un kaut kas noskanēja, tā kā bums, tā kā džinks. Pacēlu velēnu, bet tur mucas mala!», ar PATIESI! korespondentu iespaidos dalījās Kalnāgrūdējs. Kā viņš lēš, jēlnaftu pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem noslēpis iepriekšējais mazdārziņa īpašnieks, nu jau mirušais Aleksejs Drovonosovs. Iespējams, viņš naftu ieguvis savā darba vietā — dzelzceļa stacijā. Laikam nezinot, ko ar šo neapstrādāto dabas resursu iesākt, dzelzceļnieks to kopā ar visu mucu apracis priekšdienām.

Faktu, ka mucā atrodama tieši jēlnafta, apstiprinājis eksperts — Kalnāgrūdēja kaimiņš Zigis, kurš naftu bija redzējis jau kaut kad agrāk. Mucā esošais naftas daudzums vēl nav precīzi zināms. «Kādi daži spaiņi gan jau būs,» prognozē Kalnāgrūdējs. Viņš nezina, kā tieši izmantos atradumu, bet pieļauj iespēju atstāt naftu mucā un gaidīt, kad tās cena pieaugs vēl vairāk. ▼

8 komentāri

 1. lv teica:

  Mazā Dubaija.

 2. eksperts teica:

  ir jāsagaida, kad beigsies nafta uz Zemes, tad šito varēs izsolē par lielu naudu pārdot.

 3. Tereško teica:

  Pietrūkst ekonomikas eksperta komentāra par to, kā šis atradums ietekmēs Latvijas diegvielas tirgu.

  Un tagad, kad esmu pievērsusi jūsu uzmanību-
  jautājums administrācijai. Tūlīt būs.

  Kontaktu sadaļā cenšos, bet nevaru atrast Jūsu e-pasta adresi.

 4. Ātrais kredīts teica:

  pagrieziens uz ekonomiskās krīzes beigām.

 5. Ātrie kredīti teica:

  Diezgan patīkams jaunums!

 6. Atriekrediti24 teica:

  Nu tad beidzot tiksim pie naudas un nebūs jāņem kredīti. Starp citu, naftas vietās tiek pumpēts tīrs ūdens – tas nav labi.

 7. Demence teica:

  Nebūtu slikti, ja pēkšņi būtu naftas bums :) Varbūt beidzot tauta varētu uzdzīvot.

 8. Kengis teica:

  Iepriekš neapzināti naftas krājumi tā arī netika atrasti, kā ziņoja prese. Interesanti, cik kompānija iztērēja, lai paniekotos pa Latvijas ūdeņiem. Varbūt upē jāmeklē tie naftas krājumi :D

Pievienot komentāru