2012. gada 6. novembris

Pie Spānijas nogrimis kuprvalis

Attēlā: kuprvaļi savā dabīgajā vidē ir ļoti draudzīgi dzīvnieki

Netālu no Spānijas krasta Atlantijas okeānā nogrimis kuprvalis, pēc atgriešanās no ceļojuma ziņo pilsētas lauku teritorijas iedzīvotājs Dzintars Pukers (26). Kā stāsta Pukers, viņš kopā ar trim citiem tūristiem vizinājās laivā. Pavisam negaidīti viņi netālu ūdenī pamanīja milzu vali.

Neesot bijis saprotams, kā varenais zīdītājs nokļuvis ūdenī tik tālu no krasta. No visa spēka kustinot asti, tas pūlējās noturēties virs ūdens, lai aizpeldētu līdz kilometru attālajai pludmalei, taču tam nebija lemts notikt.

Pēc pāris minūšu cīņas kuprvalis esot izlaidis pēdējo elpas vilcienu, kas pacēlies kā garaiņu un ūdens strūkla, un tad uz visiem laikiem pazudis zem bangojošās stihijas virsmas. Okeāna dziļums šajā vietā sasniedz daudzus simtus metru, tāpēc vaļa mirstīgās atliekas būs gandrīz neiespējami atrast un apbedīt, uzskata Pukers.

«Mēs skatījāmies, bet ne ar ko nespējām palīdzēt. Tas bija aizgrābjošs skats, ko pavadīja ļoti traģiskas izjūtas. Domāju, ka vaļa nogrimšanā vainojama cilvēku nekontrolētā iejaukšanās dabas smalkajā līdzsvarā,» viņš uzsvēra.

Kupravaļi vidēji izaug līdz 14 metru garumam un sver līdz 30 tonnām. Parasti tie uzturas okeāna krastu tuvumā, taču šajā gadalaikā dodas arī iekšā ūdenī. Pēdējos gados vaļu masveida mešanās ūdenī tiek novērota aizvien biežāk. ▼

Pievienot komentāru