2012. gada 21. November

Zemeslode var apgāzties

Attēlā: planēta vairs nekad nebūs tāda kā agrāk

Latviešu zinātnieki nākuši klajā ar brīdinājumu par jaunām briesmām, kas draud pasaulei. Kā liecina aprēķini, zemeslode ir ļoti nestabila un var apgāzties ar kājām gaisā.

«Par briesmām ikviens var pārliecināties, vienkārši paņemot rokā globusu. Lielākā daļa kontinentu smaguma ir koncentrēta tieši Ziemeļu puslodē. Kontinenti ir no akmens, bet okeāns no ūdens, un ikviens jau kopš bērnības zina, ka akmens ir smagāks par ūdeni,» bīstamo fenomenu saprotami skaidro Latvijas Zinātņu akadēmijas vadošais pētnieks Bruno Kusts.

Līdz šim mūsu planētas stabilitāti nodrošināja griešanās — līdzīgi kā vilciņam. Taču, griešanās ātrumam samazinoties, kontinentu smagums vairs nespēšot palikt augšā, zemeslode apgāzīšoties pavisam un Ziemeļu vietā augšā būšot Dienvidi. Šāds scenārijs nozīmē milzu zaudējumus visas pasaules ekonomikai, jo nāksies no jauna izdot visas ģeogrāfiskās kartes, ražot jaunus globusus un mainīt mācību programmas skolās.

Saskaņā ar aprēķiniem, zemeslode apgāzīsies vai nu nākamajā trešdienā, 28. novembrī pulksten 9.12 pēc Latvijas laika, vai arī nekad. ▼

9 komentāri

 1. Jānis ir vārds teica:

  Zemeslodes neapgāžamības aksioma balstās uz zemelodes neapgāžamību, tādējādi apgāžot jebkuru citu viedokli jau ilgi pirms tā rašanās.

 2. Mācīts Vīrs teica:

  Es domāju, ekonomisku apstākļu dēļ uz laiku varētu apgriezt globusus un kartes kājām gaisā. Bet es esmu tikai iesācējs šādos jautājumos, tāpēc vēlētos dzirdēt citu cilvēku viedokli.

 3. Piu teica:

  Viss kārtībā – proņeslo!

 4. to Mācīts Vīrs teica:

  Saproti, problēma ir tajā, ka arī uzraksti tad būtu kājām gaisā. Problēmu varētu risināt jau laicīgi – drukājot uzrakstus gan tradicionāli, gan kājām gaisā. Tādējādi zemes apgāšanās gadījumā tiešām varētu kartes un globusus arī vienkārši apgriezt kājām gaisā. Bet ej nu pārliecini cilvēkus…

  Mani gan vairāk uztrauc tas, ka zeme ir apaļa un var vienkārši vienu dienu sākt ripot prom!

 5. to Mācīts Vīrs teica:

  P.S. Kaut gan tagad samulsu – attēlā esošā zeme ir ovāla nevis apaļa. :-/ Varbūt tomēr neripos…

 6. to Mācīts Vīrs teica:

  P.P.S Vispār pie vainas varētu būt arī mana monitora izšķirtspēja… Man sāk sāpēt galva!!!

 7. Mehanikis teica:

  Vajag palielināt zemes rotācijas ātrumu līdz vērtībai kas neļaus zemei apmesties ar kājām gaisā. To var vienkārši izdarīt visiem vienlaicīgi skrienot pretējā virzienā. Jāpagaida kad ceļi būs iztīrīti un………. pasaule glābta ( no apkrišanas).

 8. Efektīvas diētas teica:

  Interesants raksts, liek aizdomāties!

 9. čučala teica:

  Jā tas var notikt jebkurā laikā. Un tiešam atliek tikai viena iespēja – visiem zemes vīriešiem regulāri jākrata krāniņi, lai saglabātu zemes griezes momentu!

Pievienot komentāru