2006. gada 13. aprīlis

«Sabiedrība par atklātību — Delna» maina nosaukumu

10.jpg

Attēlā: cīņa pret korupciju izvēršas arī veikalu plauktos

Kā teikts šodien izplatītajā paziņojumā presei, «Sabiedrības par atklātību — Delna» nosaukums turpmāk būs «Sabiedrība par atklātību — Delma». Nosaukuma maiņa palīdzēs šai nevalstiskajai organizācijai sasniegt vairākus būtiskus mērķus. Pats galvenais, sadarbības līgums ar margarīna «Delma» ražotāju «Unilever» ļaus izglābt «Delnas» finanses, kas ir nonākušas uz katastrofas sliekšņa. Līguma summa netiek izpausta.

Kā stāsta «Delnas» padomes priekšsēdētājs Roberts Putnis, «ieguvēji būs visi: vienmēr, kad mēs nāksim klajā ar kādu paziņojumu, cilvēki atcerēsies par margarīnu. Komunikācijas efekts būs grandiozs, jo, kā jau jūs esat pamanījuši, nākt klajā ar paziņojumiem mums patīk, turklāt neatkarīgi no satura mēdiji tos visus publicē. Veidojas brīnišķīga sinerģija — laikrakstā vai internetā izlasījuši kādu no mūsu paziņojumiem, cilvēki vakarā dosies mājās, iegriezīsies veikalā, bet arī tur no plaukta viņus uzrunās aicinājums cīnīties pret korupciju!»

Trešais ieguvums ir nevalstiskās organizācijas norobežošanās no iepriekšējās «Delnas», kas pieļāva kļūdas (atcerēsimies stāstu par Lemberga pīrādziņiem) un darbojās neprincipiāli (aicinot uz atklātību un vienlaikus izliekot aiz durvīm žurnālistu). R. Putnis sola, ka «Delmas» darbība turpmāk būs nevainojama. Jaunais nosaukums ir skaidra atbilde visiem, kas «Delnas» aktivitātes dēvē par sviestu. «Delma» pilnīgi noteikti nav sviests! ▼

Pievienot komentāru