2006. gada 24. aprīlis

Repše glābj Visumu

22.jpg

Attēlā: dominēs neilgi

No drošiem avotiem tapis zināms, ka Einars Repše (JL) atgriezies fizikā. Uz šo soli viņu esot pamudinājis populārzinātniskā žurnāla «Terra» marta-aprīļa numurs. Žurnālā stāstīts par tā saucamo tumšo matēriju, kas, kā izrādās, veido lielāko daļu Visuma. Pēc žurnāla izlasīšanas Repše esot dalījies sašutumā ar tuvākajiem līdzgaitniekiem: «Kad es mācījos, par tādu tumšo matēriju vai enerģiju neviens nebija pat dzirdējis! Tā uzradusies pēdējos gados! Es to nojautu, un tā arī ir — mums uzbrūk tumsas spēki!»

Repše esot apņēmies izveidot matērijas konvertoru, kas tumšo matēriju pārveidos parastajā, jeb, nosacīti runājot, gaišajā. Iespējams, šis darbs turpmāk prasīs visu viņa laiku, un Repšes ieguldījums «Jaunā laika» priekšvēlēšanu kampaņā būs mazāks nekā cerēts, taču Visuma glābšanai ir daudz augstāka prioritāte.

Pirmie Repšes eksperimentu rezultāti esot daudzsološi. Tiesa, ierobežotās konvertora jaudas dēļ tumšo matēriju pagaidām iespējams likvidēt tikai nelielos daudzumos. Vispirms tas tikšot izdarīts Repšes nekustamajos īpašumos. Tas, pēc ekspremjera ieceres, neizsakāmi cels īpašumu vērtību un ļaus beidzot izkļūt no parādiem.

Kad vaicājām kādam pazīstamam zinātniekam, vai Repšem izdosies izglābt Visumu, viedoklis bija kategorisks: «Visiem tumsas spēkiem varam ieteikt pakot mantiņas un meklēt sev kādu citu Visumu. Repše līdz šim ar fantastiskiem panākumiem ir darbojies sfērās, par kurām viņam nav gandrīz nekādas sajēgas. Iedomājieties tikai, uz ko viņš būs spējīgs, strādājot specialitātē, kurā ieguvis augstāko izglītību!» ▼

Pievienot komentāru