2006. gada 10. maijs

Seriāls solās būt aizgrābjošs

34.jpg

Attēlā: seriāla darbības vieta

Šonedēļ uzsākta jauna pašmāju televīzijas seriāla «Šūnakmens stāsti» uzņemšana. Turpinot vislabākās tradīcijas, arī šajā seriālā nekas nenotiks. Sižeta līnija vērpsies ap kādas latviešu dzimtas vēsturi, sākot ar trīs miljardus gadu senu pagātni, proti, mirkli, kad mūsu valsts teritorijā radās dzīvība. Tā kā pat pēc seriāla veidotāju mērauklas vienšūņu dzīve tagadējās Latvijas teritorijā tolaik nebija īpaši notikumiem bagāta, katra no pirmajām divām seriāla sezonām tiks veltīta laika posmam, kas atbilst vienam miljardam gadu.

Katrā vienu stundu garajā sērijā tiks atainota vienas Latvijas šūnas dalīšanās. Sēriju pēc sērijas skatītāji varēs vērot aizraujošās pārmaiņas, primitīvajiem Latvijas vienšūņiem mutējot un pamazām pārtopot par Latvijas vienšūnu aļģēm, kas enerģijas ražošanai izmanto gaismu. Pēc seriāla autoru domām, tieši šajā laikā sacerētas pirmās latvju dainas par Sauli.

Par otrajā seriāla sezonā gaidāmo autori pagaidām nestāsta, bet mēs uzdrošināmies minēt, ka televīzijas skatītājiem tiks dota iespēja sekot līdzi vienšūņu apvienošanai kolonijās, pamazām veidojot pirmos Latvijas daudzšūņus. Ņemot vērā latviešu individuālistisko mentalitāti, kas izpaudusies arī salīdzinoši nesenajos kolektivizācijas gados, otrajā seriāla sezonā notikumi varētu būt tikpat spraigi kā pirmajā. ▼

Pievienot komentāru