2006. gada 23. maijs

Geji un baznīca apvienosies cīņā pret augļotājiem

44.jpg

Attēlā: augļotājs un viņa sieva

Latvijas Pirmās partijas (LPP) Rīgas domes frakcijas aicinājums pilsētas mēram Aivaram Aksenokam un izpilddirektoram Ērikam Škaparam aizliegt Rīgas pilsētas teritorijā nodarboties ar augļošanu guvis necerēti plašu piekrišanu un to, pārvarot līdzšinējās domstarpības, nolēmuši atbalstīt pat tādi līdz šim nesamierināmi oponenti kā kristīgā baznīca un Latvijas geju kopiena.

LPP frakcijas aicinājums ir atbildes reakcija uz dažu banku un kredītiestāžu ieceri jūlijā Rīgas ielās rīkot baņķieru gājienu jeb tā saukto praidu. Kā paskaidrojis gājiena rīkotājorganizācijas Latvijas Komercbanku asociācijas priekšsēdētājs Teodors Tverijons, sabiedrībā esot vērojama arvien pieaugoša neiecietība pret baņķieriem. Viņš atgādināja par atsevišķiem gadījumiem, kad baņķieri viņiem raksturīgā apģērba vai uzvedības dēļ nav ielaisti sabiedriskās vietās un publiskos pasākumos.

Rīgas domes vicemērs, mācītājs Almers Ludviks uzsvēris, ka LPP ar aicinājumu «nevēršas pret augļotājiem un baņķieriem personiski un nosoda agresijas izpausmes pret jebkuru cilvēku», tāpēc ir gatavs aicināt visus kristiešus nevis protestēt, bet pulcēties kopīgā aizlūgumā, kas būtu vērsts pret augļotājiem un augļošanu: «Vienīgais augļošanas rezultāts ir sašķelta sabiedrība — tajos, kas naudu aizdevuši, un tajos, kas ir parādā. Lielākā daļa cilvēku pieder otrajai grupai.»

Vēršanos pret augļotājiem atbalsta un baņķieru praidu nosoda visu lielāko kristīgās baznīcas konfesiju pārstāvji. «Draudzēs tikai retajam nav kredītkarte vai debetkarte un tam vienreiz jāpieliek punkts,» norādījis Luterāņu baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Romas katoļu baznīcas arhibīskaps, kardināls Jānis Pujats savukārt atzinis, ka tieši šī iemesla jau kopš deviņdesmito gadu sākuma uz kredītkartēm un citām norēķinu kartēm raudzījies ar aizdomām. «Kaut kas tur nebija tīrs, es nemaz nezinu, kā tās darbojas un nekad neesmu interesējies,» sacīja Pujāts.

«Augļotāji jeb, kā tagad saka, kreditori, baņķieri un līzinga kompānijas tiek reklamētas ik uz soļa. Taču ne velti daudzus gadsimtus Eiropā augļošana bija aizliegta un stingri apkarota. Augļotājiem jeb naudas mijējiem, ja vien tie neatteiksies no savas nodarbošanās un neizrādīs vēlmi nožēlot grēkus, baznīcā nav vietas. Ne velti Jēzus evaņģēlijā saka: «Nesiet to projām! Nepadarait Mana Tēva namu par tirgus namu!»» paskaidrojis Jānis Vanags.

LPP un baznīcas iniciatīvu atzinīgi vērtē arī Latvijas geju un lesbiešu organizācija «ILGA Latvija», kuras izplatītajā paziņojumā teikts, ka tā vienmēr atbalstījusi cīņu par cilvēcisku cieņu un demokrātiskām pamatvērtībām.

«Nav noslēpums, ka cilvēki ar netradicionālu seksuālo orientāciju no šiem naudas mijējiem un augļotājiem bieži vien cieš,» skaidroja organizācijas biedrs, kas savu vārdu tomēr nevēlējās izpaust. «Atliek tikai vienreiz aizņemties naudu no šāda augļotāja un laikā to neatdot, kad sākas represijas, vajāšanas, tiek aprēķināti soda procenti un uz atkārtotu aizdevumu nav vairs ne mazāko cerību. Tas veicina savstarpēju neuzticību cilvēku starpā, biežu naudas aizdevēju maiņu un mēģinājumus naudu aizņemties no gadījuma rakstura partneriem». Baņķieru praids esot «uzskatāms par deģenerātu lepošanos ar savām perversajām apziņām», jo «baņķieri ne tikai savos seifos uzurķē viens otram kontu, bet arī nekaunīgi un atklāti uzbāžas ar sava perversā dzīvesveida propagandu».

Tomēr geji neplānojot pret baņķieru praidu vērstas akcijas vai demonstrācijas, bet piedalīšoties kopīgajā ekumēniskajā dievkalpojumā. ▼

1 komentārs

  1. Krusttēvs teica:

    «Nav noslēpums, ka cilvēki ar netradicionālu seksuālo orientāciju no šiem naudas mijējiem un augļotājiem bieži vien cieš,» skaidroja organizācijas biedrs, kas savu vārdu tomēr nevēlējās izpaust. «Atliek tikai vienreiz aizņemties naudu no šāda augļotāja un laikā to neatdot, kad sākas represijas, vajāšanas, tiek aprēķināti soda procenti un uz atkārtotu aizdevumu nav vairs ne mazāko cerību. Tas veicina savstarpēju neuzticību cilvēku starpā, biežu naudas aizdevēju maiņu un mēģinājumus naudu aizņemties no gadījuma rakstura partneriem».

    Sasmējos, par teksta daļu kuru iekopēju. Nu atvainojiet, bet mums, pilnīgi nav nozīmes ar ko kurš guļ. Ja naudu neatdod laikā, procenti, vajāšanas un represijas ir visiem. tīrs bizness.

Pievienot komentāru