2006. gada 15. jūnijs

Rubenis varētu kļūt par LNSO diriģentu

63.jpg

Attēlā: tagadējie LNSO mūziķi 1926. gadā

Ielūkojies bezdibenī, kas Nacionālā teātra (NT) ieņēmumus šķir no izdevumiem un secinājis, ka teātris nespēj pats sevi uzturēt, Ojārs Rubenis apsver iespēju vairs neturpināt darbu NT direktora amatā. Ojāram Rubenim jau tikuši izteikti vairāki darba piedāvājumi, viens no tiem esot Latvijas nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) galvenā diriģenta amats.

Jau ziņots, ka aptaujā, kas koncertsezonas nobeigumā veikta LNSO mūziķu vidū, par turpmāko sadarbību ar diriģentu Gintu Glinku nobalsojuši tikai desmit no 84 aptaujas dalībniekiem. Neapmierinātie mūziķi Glinkam pārmetuši neizkoptu diriģēšanu, kas radot stresu mūziķiem mēģinājumos un koncertos. Strīds par kultūras ministres Helēnas Demakovas (TP) izraudzītā galvenā diriģenta palikšanu amatā vai atstādināšanu turpinās jau vairākas nedēļas.

Pēc pagaidām oficiāli neapstiprinātām ziņām konfliktam beidzot rasts risinājums. Gintam Glinkam no LNSO galvenā diriģenta amata ļaus aiziet, bet viņa vietā varētu stāties Ojārs Rubenis, kurš jau kopš darba operā esot «nopietni saslimis ar mūziku». Ar šādu risinājumu apmierināti ir arī vairums LNSO mūziķu. «Viņš tomēr ir sabiedrībā pazīstams cilvēks,» norādījis LNSO mākslinieciskās domes domnieks un trombonu grupas koncertmeistars, Vītola Mūzikas akadēmijas asociētais profesors Boļeslavs Voļaks. ▼

Pievienot komentāru