Arhīvs: 2006. gada 16. jūnijs

Jaundžeikars uzdod meklēt Lielā Sprādziena organizētājus

64.jpg

Attēlā: debesu sfēras pārbaudē atklājās nepilnības

Iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars (LPP) uzdevis Iekšlietu ministrijas (IeM) dienestu vadītājiem līdz mēneša beigām sagatavot darbības plānu, lai sauktu pie atbildības Lielā Sprādziena sarīkotājus.

«Universālveikals «Centrs»? 11. septembris? Hirosima? Tie salīdzinājumā ir nieki! Lielā Sprādziena teorija ir pierādīta, bet saukt noziedzniekus pie atbildības neviens no iepriekšējiem iekšlietu ministriem nav uzskatījis par vajadzīgu. Būtu interesanti uzzināt, kāpēc? Kādas intereses šeit darbojas?» vaicā ministrs.

Jaundžeikars septiņu mēnešu laikā, kopš pilda savus pienākumus, esot novērtējis darbu iekšlietu sistēmā un uzskata, ka dienestu un struktūrvienību vadītājiem ir jābūt skaidram un uz taustāmām lietām balstītam redzējumam, ko nedrīkst aizmiglot abstraktas teorijas.

«Iedomājieties — policistam piedāvā kukuli. Vai šādā brīdī iekšlietu sistēmas darbinieks drīkst sākt prātot par to, ka Visums ir bezgalīgs un kukulis salīdzinājumā ar to ir vien tāds sīkums? Tas būtu «bezpreģels»! Pēc tā, ko samāca mūsu skolās, nav brīnums, ka Iekšlietu ministrijai paredzētie budžeta līdzekļi pazūd kā melnajā caurumā.»

Saskaņā ar Jaundžeikara ieceri, lai novērstu atkārtotu Lielo Sprādzienu, nepieciešams reorganizēt Visumu, sākot ar iekšlietu sistēmu. Drošāka Visuma centrā būs Zeme, ap kuru riņķos Saule, Mēness un planētas. Zemi aptvers ložu necauršaujama kristāla sfēra. Lai zvejniekiem, medniekiem un vācējiem tumšās naktīs būtu vieglāk atrast ceļu mājup, sfērā tiks iestiprinātas mazas gaismiņas — zvaigznes. ▼

Vīrietis nogaršo ķengura urīnu

65.jpg

Attēlā: vīna dārzā

Pilsētas lauku teritorijas iedzīvotājs Arnis Kalnāgrūdējs, kurš jau gadu aizraujas ar vīnu degustāciju, ir pārliecināts, ka Austrālijas vīna «Kangaroo Ridge White Shiraz» bagātīgajā buķetē sajutis ķengura urīna noti. Lai veiktu šo brīnišķīgo atklājumu, vīnzinim bija nepieciešams rūpīgi degustēt četras pudeles dižciltīgā dzēriena.

«Es jau sen prātoju, kā rodas Austrālijas vīnu īpašā garša. Vīnoga taču arī Austrālijā ir vīnoga. Tātad garšu ietekmē unikāli vietējie apstākļi. Un kas tie būtu Austrālijā? Protams, ka ķenguri. Šie simpātiskie dzīvnieki pastaigājas starp vīnogulājiem un urinē uz tiem! Paceliet vīna glāzi pret gaismu un paskatieties uz šo piesātināto, zeltaino toni! Ne velti arī uz etiķetes ir redzams ķengurs, nevis vīnogu ķekari vai kāda Austrālijas ainava. 2002. gada vīnā šī smalkā garšas nianse ir īpaši skaidri jūtama. Esmu pārliecināts, ka togad kāds ķengurēns ielavījās vīnogu spiešanas cehā un ietaisīja tieši lielajā rezervuārā,» Kalnāgrūdējs piecos no rīta aizrautīgi stāstīja citiem vīnziņiem, kuri pie galda bija aizmiguši jau pirms kādas pusstundas. ▼