2006. gada 1. augusts

Neļaus aģitēt publiskajā telpā

114.jpg

Attēlā: politiķu uzvedību priekšvēlēšanu laikā pieņemts ierobežot arī citās valstīs

Tuvojoties 9. Saeimas vēlēšanām, politiķi arvien vairāk reklamē sevi un savu partiju, izmantojot pieejamos administratīvos resursus un publisko telpu, atzinuši PATIESI! aptaujātie eksperti.

Priekšvēlēšanu laikā nu jau par ierastu politiķu praksi kļuvusi demonstratīva iepirkšanās pilsētas lielveikalos, kultūras un atpūtas sarīkojumu apmeklēšana ģimenes lokā un pat pārvietošanās pa pilsētu kājām, skaļi runājot pa mobilo tālruni. Tas viss tiek darīts ar vienu mērķi — izmantot publisko telpu, lai pirmsvēlēšanu laikā netieši uzsvērtu savas labās īpašības un slavētu sevi, norādīja sabiedrības par atklātību «Delna» administratīvo resursu novērošanas projekta pārstāve Līga Stafecka.

«Politiķiem ir savi pienākumi, viņiem lielāka uzmanība būtu jāpievērš problēmu risināšanai, nevis jāizmanto sava autoritāte, lai vēlētājiem liktu par sevi zināt un uzslavētu savus labos darbus — piemēram, demonstratīvi iznesot atkritumu spaini, ejot iepirkties, izņemot no bērnudārza bērnus. Tie nav politiķa tiešie darba pienākumi un no tiem īpaši šajā laikā būtu vēlams izvairīties,» sacīja eksperte.

Politiķi diemžēl vēl arvien pamanās savā labā izmantot pat visikdienišķākās sadzīves situācijas — degvielas uzpildes stacijas apmeklējumu, avīzes iegādāšanos kioskā, ārsta apmeklējumu, tāpēc eksperti iesaka būt vērīgiem un par katru šādu gadījumu ziņot tiesībsargājošajām iestādēm. ▼

Pievienot komentāru