2006. gada 10. augusts

Vērtēs prezidenta kandidātu ārieni

126.jpg

Attēlā: prezidente ir valsts seja

Partija «Jaunais laiks» (JL) nākusi klajā ar ierosinājumu, izvērtējot potenciālos nākamā valsts prezidenta kandidātus, pievērst pastiprinātu uzmanību kandidātu ārienei. «Nav šaubu, ka arī nākamajai valsts prezidentei jābūt sievietei,» norādījis JL vadītājs Einars Repše. «Tomēr nevajadzētu atkārtoti pieļaut tās pašās kļūdas, par kurām mēs visi jau esam tik dārgi samaksājuši. Ikviens labi atceras to kaunu, ko mums nācās pārdzīvot, kad par prezidenti tika ievēlēta Vaira Vīķe-Freiberga, un visa Latvija, visa pasaule ieraudzīja šo sievieti puķainā blūzē. Bija jāpieliek lieli stilistu pūliņi un jātērē valsts budžeta līdzekļi, lai prezidente varētu godam pārstāvēt mūsu valsti. Domāju, ka nākamajai prezidentei noteikti jābūt jaunākai un jāspēj iziet sabiedrībā tūliņ, un kaut vai peldkostīmā.»

JL ierosmi atzīnīgi novērtējušas un atbalstījušas arī pārējās varas partijas. «Vīrietim jau ārējais izskats nav tik svarīgs,» pastāstīja Ministru prezidents Aivars Kalvītis (TP). «Taču ar sievietēm ir pavisam citādi. Šajā gadījumā runa ir par valsts pirmo sievieti.» Ministru prezidents sacīja, ka labi varot iztēloties prezidentes amatā, piemēram, 1998. gada titula «Mrs. Globe» ieguvēju Ievu Bondari, piebilstot, ka nav mazsvarīgi arī tas, ka Ievas Bondares vīrs Mārtiņš Bondars ilgstoši bijis Valsts prezidentes kancelejas vadītājs.

Ainārs Šlesers (LPP) paziņojis, ka viņa partija kā prezidentes amata kandidāti varētu izvirzīt viņa dzīvesbiedri, Saeimas deputāti Inesi Šleseri (LPP), jo «viņai viss tur ir kārtībā.»

Zaļo un Zemnieku savienība nolēmusi palikt pie Ingrīdas Ūdres kandidatūras. «Esam Ūdres kundzes tēla izkopšanā mērķtiecīgi ieguldījuši visai prāvus līdzekļus,» norādīja LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Tomēr Einars Repše nav pārliecināts, vai par prezidentes kandidāti būtu virzāmas politiķes. «Man labāk patiktu prezidentes amatā redzēt kādu no mūsu talantīgajām aktrisēm — Rēziju Kalniņu, Agnesi Zeltiņu, kaut vai to pavisam jauniņo, no Valmieras teātra, neatceros viņas vārdu… Mums Latvijā taču ir tik daudz skaistu sieviešu,» atgādināja politiķis. ▼

Pievienot komentāru