2006. gada 17. augusts

Šmits: žurnāli un filmas bija daļa no plāna

136.jpg

Attēlā: viena no konfiscētajām kasetēm

Līdz šim saistībā ar diplomātisko skandālu, ko izraisīja Baltkrievijas varasiestāžu veiktā kratīšana Latvijas diplomāta dīvoklī Minskā, publiskoti tikai abu valstu ārlietu ministriju oficiālie viedokļi. Jau ziņots, ka kratīšana Latvijas vēstniecības otrā sekretāra dzīvoklī veikta 25. jūlijā plkst. 3 naktī un atsavinātas vairākas kasetes. Baltkrievijas televīzija pārraidīja sižetu par šo kratīšanu un ar slēpto kameru nofilmētu homoseksuālu dzimumaktu, kurš it kā noticis šajā dzīvoklī pirms kratīšanas.

PATIESI! beidzot izdevies uzzināt pašas galvenās šajos notikumos iesaistītās personas, Latvijas vēstniecības Baltkrievijā 2. sekretāra Reimo Šmita, viedokli, kas, izrādās, ir visai atšķirīgs no Ārlietu ministrijas (ĀM) paustā.

«Tā bija daļa no plāna — gan pornogrāfiskie žurnāli, gan videokasetes,» pastāstīja Šmits.

ĀM jau vairākus gadus turpinoties darbs pie slepenas programmas ar kodēto nosaukumu «Dubultslazds». Programmas mērķis esot «kaimiņvalstu totalitāro režīmu vājināšana.» Par vienu no iedarbīgākajiem ieročiem ĀM speciālisti atzinuši «iedarbošanos uz jauniešu nenobriedušo psihi,» kas, kā zināms, ir Aukstā kara laikā pārbaudīts paņēmiens, Rietumvalstīm graujot PSRS politisko un ekonomisko sistēmu.

«Man regulāri pa diplomātisko pastu tika piesūtīti pārākie diski, viģiki un kasetes, stilīgas drēbes, importa dzērieni un forši žurnāli, kurus tad man vajadzēja izplatīt Baltkrievijas jauniešiem, tādējādi graujot Lukašenko režīmu,» atzīst Šmits. Tas viss pilnīgi noteikti esot noticis ne vien ar Ārlietu ministra, bet arī ar «daudz augstāku amatpersonu» ziņu. ▼

Pievienot komentāru