2006. gada 5. oktobris

Nespēj apgūt piesaistīto finansējumu

198.jpg

Attēlā: izaugsme

Kaut gan finansējums pēdējo gadu laikā nemitīgi audzis un, salīdzinot ar laika posmu pirms trim gadiem, gandrīz dubultojies, pilsētas lauku teritorijas iedzīvotājs, divpadsmitās klases audzēknis Jēkabs Lizums uzskata, ka tas ir «koks ar diviem galiem». Lielu daļa piesaistītā finansējuma Jēkabam Lizumam tā arī nav izdevies apgūt.

Saskaņā ar ģimenē pieņemto kārtību, katru nedēļu Jēkabs Lizums saņem maksājumu, kas ir daļa no ģimenes kopējā budžeta. Maksājumi pēdējo trīs gadu laikā ir ievērojami auguši. «Maksājumu dinamika atspoguļo valstī notiekošos sociālekonomiskos procesus,» norādījis Jēkaba Lizuma tēvs Aivars Lizums (47). «Esam centušies ņemt vērā gan inflācijas pieaugumu, gan arī pozītīvās tendences valstī kopumā — piemēram, IKP pieaugumu».

Taču tagad, kad atklājies, ka gandrīz 70% no 2005. – 2006. gadā piešķirtā finansējuma Jēkabs Lizums nav spējis apgūt, Aivars Lizums ir gatavs pieņemt arī nepopulārus lēmumus. «Domāju, būs jāapsver iespēja finansējumu apcirpt. Nav nekādas jēgas no tādas naudas, kas stāv cūciņā. Mans mērķis nav veicināt šādus uzkrājumus, bet gan attīstību kopumā. Protams, gaidīšu arī dēla ierosinājumus finansējuma apguvē. Ja netiks piedāvāti konstruktīvi risinājumi, būs jāpiemēro sankcijas».

Jēkabs Lizums pagaidām nevēlējās izpaust, kādi varētu būt piedāvātie finansējuma apguves plāni. ▼

Pievienot komentāru