2006. gada 6. oktobris

Apnikusi vectēva dziedāšana

199.jpg

Attēlā: zvejniekciemu romantika

Ainažu pilsētas un pilsētas lauku teritorijas iedzīvotājiem apnikusi vecā kapteiņa, kas «neiet sen jau uz kuģiem» jeb «vectēva» dziedāšana, kas naktīs dzirdama Ainažu kapsētā, vēsta Limbažu rajona laikraksts «Auseklis».

«Ilgus gadus mēs esam tajā klausījušies, tomēr šoreiz pacietības mērs ir pilns,» sašutumu neslēpj pilsētas lauku teritorijas iedzīvotāja Vallija Renģe (71), «Nu cik tad var malt vienu un to pašu!» Iedzīvotāji sākuši pret vectēva dziedāšanu vākt parakstus.

Kā vēsta aculiecininieki, parasti no kapsētas dzirdamas marša ritmā izdziedātas rindas: «Odesa, Hamburga, Rīga, jūra un saule un vējš…»

«Vienīgais problēmas risinājums varētu būt pārapbedīšana,» paziņojis Ainažu domes priekšsēdētājs Ojārs Zvejnieks. Domē jau apspriesta pārapbedīšanas projekta izstrāde un nepieciešamā finansējuma piesaiste. «Tās tomēr nebūs mazas izmaksas,» norādījis O. Zvejnieks. «Nav zināms nedz vectēva vārds, nedz atdusas vieta, un tas nozīmē, ka būs jāveic izrakumi visā kapu teritorijā.»

Pats vectēvs vārdos bija visai skops. «Raidaida daidaida daidā,» viņš nodungoja, un pēc brīža no kapiem atkal atskanēja: «Odesa, Hamburga, Rīga…» ▼

Pievienot komentāru